Dyrektor szpitala miejskiego przechodzi na emeryturę

2020-06-25 13:04:56(ost. akt: 2020-07-10 11:27:32)
Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego

Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego

Autor zdjęcia: arch. MSZ

Z Miejskim Szpitalem Zespolonym związana jest od 41 lat, od 2003 roku była na stanowisku dyrektora. Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, wieloletnia dyrektorka szpitala, przechodzi na emeryturę.
Pracę w Miejskim Szpitalu Zespolonym rozpoczęła w 1979 roku. Na początku przyjmowała w poradniach szpitalnych, jednocześnie pracując w oddziale noworodków. Jak wspomniała w jednym z wywiadów dla „Gazety Olsztyńskiej”, dzięki temu poznała szpital od podszewki. Placówką zarządza od lutego 2003 roku. Od 2011 roku jest członkiem Zarządu Związku Szpitali Specjalistycznych Warmii i Mazur.

— To, w jaki sposób traktujemy swoją pracę, służy pacjentom. Personel medyczny szpitala musi być empatyczny, rozumieć ich potrzeby — podkreślała w rozmowie z nami.

W 2014 roku otrzymała Statuetkę św. Jakuba za szczególne zasługi dla miasta. 19 października 2017 roku oficjalnie świętowano jubileusz 150-lecia szpitala miejskiego w Olsztynie.

Przy okazji tego wydarzenia wojewoda Artur Chojecki wręczył Joannie Szymankiewicz-Czużdaniuk Odznakę Honorową za „Zasługi dla Ochrony Zdrowia” nadaną przez ministra zdrowia.
Za jej kadencji Miejski Szpital Zespolony zdobywał wiele nagród oraz certyfikatów, które świadczą o wysokiej pozycji wśród placówek medycznych w kraju. To dzięki jej staraniom oddziały szpitalne przeszły gruntowną modernizację i pozyskano pieniądze m.in. na rozbudowę budynku szpitala na potrzeby nowego bloku operacyjnego oraz oddziału urologicznego.
Kajot


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl