Wakacje coraz bliżej. A co po nich? Nauka zdalna czy stacjonarna? MEN wyjaśnia [PODCAST]

2020-06-24 17:00:01(ost. akt: 2020-06-24 16:16:25)

Autor zdjęcia: Pixabay

- Obecnie szkoły pracują w trybie kształcenia na odległość. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie" - informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Poniżej przytaczamy cały komunikat MEN.
Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie są w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach.


Jednocześnie pracujemy nad udoskonaleniem narzędzi on-line do nauki zdalnej, tak aby nauczyciele i dyrektorzy mogli korzystać tych rozwiązań – tak jak dotychczas, jako uzupełnienie swoich metod pracy. Rozwijamy platformę edukacyjną epodreczniki.pl, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nowe funkcjonalności, tak aby dostosować to narzędzie do potrzeb szkół.

Warto podkreślić, że platforma epodreczniki była i jest rozwijana niezależnie od epidemii. Informacje o udostępnieniu platformy i o możliwości jej wykorzystywania były przekazywane szkołom już od września 2019 r. Wykorzystywanie platformy epodreczniki.pl i zgromadzonych na niej zasobów zostało też uwzględnione w projekcie „Lekcja:Enter”, w ramach którego, do 2023 roku, zostanie przeszkolonych ponad 75 tys. nauczycieli. Zakres szkolenia obejmuje m.in. tworzenie własnych lub wykorzystywanie w procesie kształcenia dostępnych w internecie zasobów i narzędzi edukacyjnych.

Apelujemy zatem o to, aby nie wprowadzać niepokoju wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów. Podkreślam, że przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół od września.

Źródło: MEN/ Centrum Prasowe PAP


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mirka #2938928 | 188.147.*.* 25 cze 2020 08:00

    co z tych dzieci wyrośnie, banda analfabetów, a od września obiecanki ... gdzie oni pomieszczą uczniów, na czym ich posadzą w tych przeludnionych klasach, jak po wojnie , wkoło koszmar

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Marna przyszlość #2938746 | 89.228.*.* 24 cze 2020 20:39

    Hodujmy dalej ameby umyslowe wszystko mające do szkoły nie chodzące,tylko tik tok i youtube...

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz