Być dobrym ojcem... To prawdziwa męska przygoda

2020-06-23 19:12:59(ost. akt: 2020-06-23 17:02:23)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Ojcem może zostać każdy, ale trzeba być prawdziwym mężczyzną, aby stać się tatą. Tatą, który dla swojego dziecka jest autorytetem, pozwala mu się czuć bezpiecznie, ma czas na wspólną zabawę i rozmowę, wspiera w życiowych wyborach i jest zawsze kiedy dziecko potrzebuje jego pomocy.
Grzegorz Siemieniuk
— Bycie tatą to najlepsze, co mogło mnie spotkać. To w pewnym sensie rola, pełna wyzwań (tych małych i tych dużych) i wspaniała przygoda. To podróż pełna wrażeń i sytuacji, o których jeszcze niedawno nie miałem pojęcia, a dziś dzieją się tu i teraz. Bycie tatą to rola, której towarzyszy trud, wysiłek, ale też radość i satysfakcja. To rola, której cały czas się uczę. To prawdziwa męska przygoda, gdzie są emocje i doznania, uśmiech, a czasem też i łzy. Doświadczam prawdziwej miłości i przeżywam coś, czego nie można kupić. Mam dwóch wspaniałych synów — Wiktorka i Adasia — i dzięki nim wiele się nauczyłem. Mam nadzieję, że pozostawię im wspomnienia, których nie zapomną, a do których będą chcieli w przyszłości wracać.

Sławomir Staszak
— Bycie ojcem to najwspanialsze uczucie, jakie można sobie wyobrazić. Traktuję ojcostwo jako formę misji, którą staram się wypełnić jak najlepiej, aby dzięki temu Hania wyrosła na mądrą, dobrą i wrażliwą kobietę. Moje rodzicielskie uczucie potęguje też fakt, że długo się o nią staraliśmy i traktuję ten dar, który przyszedł 24 grudnia w wigilijny poranek jako nagrodę za chwile smutku i zwątpienia. Tuż po narodzinach córki, mój światopogląd zmienił się diametralnie.

[...]

Czytaj e-wydanie

To jest fragment artykułu. Cały tekst we wtorkowym (23 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej!

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ehhhh #2938299 | 5.173.*.* 24 cze 2020 07:29

    Wszystko ładnie pięknie ale jak spojrzymy na fakty nie jest już tak ciekawie:( Wg statystyk nawet 30% kobiet zdradza. Co gorsze badania wskazują ,że nawet do 25% mężczyzn wychowuje nie swoje dziecko:( I tak to wygląda. Najpierw jest big love potem pojawia się rutyna, facet się zaniedbuje piwerko tv a w pracy pojawia się młody, jurny kolega. Dalszego ciągu nie muszę opowiadać. A najlepsze w tym wszystkim jest to ,że niedawno wszedł przepis wg ,którego chłopa można wyrzucić na bruk w trybie natychmiastowym za przemoc domową. Ok może cel szczytny ale ile już się przekonało co potrafi zrobić kobieta gdy ten niegdyś kochany ale już zapuszczony mąż stanie jej na drodze:(

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)