Kolejka osób do badania pod oddziałem zakaźnym szpitala w Ostródzie

2020-06-22 08:14:44 (ost. akt: 2020-06-22 09:32:07)
W poniedziałek rano pod oddziałem zakaźnym Ostródzkiego szpitala znowu pojawiła się kolejka osób czekających na badanie

W poniedziałek rano pod oddziałem zakaźnym Ostródzkiego szpitala znowu pojawiła się kolejka osób czekających na badanie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Do 209 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim. W niedzielę hospitalizowanych było 19 osób. Dlatego zwiększony ruch zapanował w poniedziałkowy poranek pod oddziałem zakaźnym szpitala w Ostródzie.
Niestety ponownie zapanował zwiększony ruch przy oddziale zakaźnym ostródzkiego szpitala. W poniedziałek rano przed jednym z namiotów, gdzie m.in. wykonywane są wymazy znowu pojawiła się kolejka osób oczekujących na badanie. Takiego widoku pod oddziałem zakaźnym nie było od dawna.

To wypadkowa zwiększonej liczby zakażeń koronawirusem, jaką w ostatnich dniach odnotowano w regionie Warmii i Mazur. Według niedzielnych danych od początku pandemii w naszym województwie zakazanych zostało 209 osób. W niedzielę hospitalizowanych było 19 zakażonych. Od początku pandemii na Warmii i Mazurach wykonano ponad 35 tysięcy testów, kwarantanną objętych było 1357 osób, a nadzorem epidemiologicznym 1086.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostródzie przypomina, że na terenie całego kraju występuje stan epidemii w związku z wirusem SARS-CoV-2.
Dlatego w dalszym ciągu trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos w przestrzeni zamkniętej: autobusach i tramwajach, w samochodzie osobowym (jeżeli jedziesz z kimś z kim nie mieszkasz na co dzień), sklepach, kinach i teatrach, salonach masażu i tatuażu, kościołach, urzędach i bankach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, restauracjach i kawiarniach (do momentu zajęcia miejsca przy stoliku).

Również jeśli nie jesteśmy w stanie, w przestrzeni publicznej utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na targowiskach, na zatłoczonym chodniku – wówczas należy zasłonić usta i nos, zakładając maseczkę lub przyłbicę.

Obowiązek zasłaniania nosa i ust obowiązuje do odwołania.