Areszt dla właściciela schroniska w Radysach

2020-06-20 18:21:59 (ost. akt: 2020-06-20 21:01:50)
Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o aresztowaniu Zygmunta D. właściciel schroniska dla zwierząt w Radysach na trzy miesiące za znęcanie się nad zwierzętami i nielegalne posiadanie amunicji

Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o aresztowaniu Zygmunta D. właściciel schroniska dla zwierząt w Radysach na trzy miesiące za znęcanie się nad zwierzętami i nielegalne posiadanie amunicji

Autor zdjęcia: Pogotowie dla Zwierząt

Dopiero śledczy i sędziowie z Olsztyna zajęli się dramatem zwierząt w schronisku w Radysach w gm. Biała Piska. W sobotę Sąd Rejonowy w Olsztynie aresztował na trzy miesiące właściciela jednego z największych schronisk w Polsce.
Od środy trwała tam interwencja prowadzona prze 100 wolontariuszy z całej Polski - z organizacjI zajmujących się obroną zwierząt - a także policjantów i prokuratorów, którzy przyjechali do Radys aż z Olsztyna. Wcześniej lokalne prokuratury umarzały śledztwa, a wojewódzki lekarz weterynarii nie dopatrzył się nieprawidłowości w schronisku, w którym było prawie 2 tysiące zwierząt. Animalsi od lat informowali, że za płotem schroniska dzieje się dramat.

Prowadzona w Radysach (powiat piski) od środy rano akcja, była utrzymywana w ścisłej tajemnicy. To największe tego typu działanie, które zostało do tej pory przeprowadzone w Polsce. W jego toku zabrano ze schroniska 70 zwierząt. Wiele z nich jest w bardzo ciężkim stanie. Setki innych wymagają troskliwej opieki, żeby dojść do siebie.

"Gazeta Olsztytńska" od początku informuje o działaniach obrońców zwierząt. W piątek informowaliśmy o zatrzymaniu właściciela schroniska Zygmunta D.. Śledczy postawili mu poważne zarzuty.

- Pierwszy z nich, to znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, w nieokreślonym czasie do 17 czerwca 2020 roku - poinformował nas prokurator Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.
Za to Zygmuntowi D. grozi do pięciu lat więzienia. jednak to nie wszystko. Właściciel schroniska w Radysach dostał też drugi zarzut.

- Podczas przeszukania znaleziono ponad 200 sztuk amunicji. Za nielegalne jej posiadanie Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat więzienia - ujawnił prokurator Krzysztof Stodolny.

W sobotę, po przewiezieniu właściciela schroniska w Radysach do Olsztyna, na specjalnym posiedzeniu zebrał się Sąd Rejonowy. Sędziowie nie mieli wątpliwości, co do potrzeby tymczasowego aresztowania na trzy miesiące Zygmunta D.

Właściciel schroniska, który do tej pory był panem życia i śmierci zwierząt, którymi miał się opiekować - prowadzony na posiedzenie aresztowe sądu nie był już taki butny, jak wcześniej. Wchodząc do sądu chował głowę pod bluzą.
SK


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. porównanie #2937381 | 37.7.*.* 22 cze 2020 20:00

  zgadza się ten człowiek/?!?/ rakarz był partnerem biznesowym dla piskiego burmistrza !!!! W Liskach było schronisko dla psów. W Piszu było schronisko dla bezdomnych. Co się stało z bezdomnymi w Piszu? Burmistrz Pisza kilka lat temu na jesieni zlikwidował schronisko dla bezdomnych LUDZI. Na zimę nie zapewnił tym LUDZIOM kawałka dachu nad głową i ciepłego kąta. Od tamtej pory każdej zimy bezdomni w Piszu śpią po piwnicach lub na szpitalnych korytarzach. Przeganiani w Piszu są jak te bezpańskie psy. Władze i radni mają kamienie nie serca w taki sposób traktować LUDZI. Dla bezpańskich psów i znajomego rakarza znalazły się ogromne pieniądze dla bezdomnych LUDZI nie. Gdzie jest wasze sumienie burmistrzu Szymborski i radni kochani. Zwierzętom z naszych podatków zgotowano taki straszny los. Los bezdomnych ludzi zimą w Piszu jest równie straszny. Psy z Lisek miały swojego rakarza, a bezdomni w Piszu ....... dopowiedzcie sobie sami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. na co idą samorządowe pieniądze #2937153 | 80.50.*.* 22 cze 2020 12:45

  te okropności umożliwiały samorządy gminne to one finansowały przez całe lata proceder tego hycla i wiedziały co tam się dzieje. Burmistrzowie Pisza i Białej, radni wiedzieli o wszystkim. Kilka lat temu z tym hyclem była podobna afera, a oni dalej mu płacili ogromne pieniądze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Xyz #2936996 | 83.6.*.* 22 cze 2020 08:52

  A Pani burmistrz??!!! Też powinna ponieść karę za to, że na to pozwalała

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. rodzine miał ? #2936630 | 77.111.*.* 21 cze 2020 12:09

   w domu jaki był ? tylko nie mówcie o nim dobrze jaki był...bo to kawał bydlaka

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

  2. X #2936589 | 87.187.*.* 21 cze 2020 10:51

   Powie.ze to sprawa polityczna i zażąda odszkodowania za zamknięcie!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (16)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD