Wiceminister zdrowia z wizytą w Giżycku

2020-06-19 22:04:49(ost. akt: 2020-06-23 10:41:07)
Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska w piątek odwiedził Giżycko

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska w piątek odwiedził Giżycko

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołdakowska

W piątek 19 czerwca Giżycko odwiedził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska.
Waldemar Kraska przywiózł do Giżycka wiadomość o przekazaniu respiratora giżyckiemu szpitalowi.
— Respirator, sprzęt ratujący ludzkie życie, jest szczególnie ważny w dobie koronawirusa— mówił Kraska podczas wizyty w Giżycku.— Jadąc do państwa otrzymaliśmy dobrą wiadomość, że jeden respirator zostanie przekazany dla szpitala w Giżycku. Mieszkańcy i chorzy obsługiwani przez ten szpital, mogą się czuć bezpieczniejsi.

— Jestem przekonana, ze wizyta pana ministra i nasze wspólne następne działania przyczynią się do uratowania szpitala, który będzie dalej funkcjonował dla dobra mieszkańców Giżycka i powiatu giżyckiego— mówiła podczas spotkania senator Małgorzata Kopiczko.

Wiceminister zapewniał o wsparciu miasta, przede wszystkim prawnym, jeśli chodzi o procedury związane z przejęciem szpitala przez spółkę miejską.
— Giżycko jest pierwszym miastem w Polsce, które pokaże jak to się robi— mówił.—Cieszę się, że właśnie Giżycko podjęło się tego wyzwania, dla dobra nie tylko mieszkańców, ale i turystów. Jeśli znajdą się pieniądze, jeśli środków wystarczy (w dobie przeznaczania ich na walkę z pandemią- przyp. red.), na pewno pomożemy szpitalowi w Giżycku.


Aktualnie trwa końcowy etap negocjacji z syndykiem warunków zakupu lecznicy.
— To trudny czas, a trudność potęguje sytuacja związana z koroonawirusem— mówił burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz.— Pomoc ministerstwa jest bardzo ważna i za nią dziękuję.

— Szpitala póki co będzie taki jaki jest obecnie— dodaje Iwaszkiewicz.— Od przyszłego roku czekają nas pewne zmiany, trzeba dostosować się o obecnych warunków.
Założenie jest takie, żeby dla kadry i dla mieszkańców sytuacja przejęcia szpitala przez spółkę miejską była niezauważalna.

Umowa zakupu szpitala powinna zostać zawarta 1 lipca lub 1 sierpnia tego roku.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mamy już dość! #2936074 | 178.36.*.* 20 cze 2020 11:50

  Mamy dość tego tandetnego lansu, zadłużania miasta, wydawania publicznych pieniędzy na realizację głupich pomysłów, nachalnej propagandy nieistniejących skucesów, nieudolności i kolesiostwa, trenowania kasy miejskiej przez wielką bogatą firmę, niedostrzegania zwykłych potrzeb zwyczajnych mieszkańców i dopieszczania obcych żeglarzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz

 2. zenua #2936009 | 37.47.*.* 20 cze 2020 10:01

  Najpierw kupowanie sobie nagród, później helikopter z maskami, teraz wielka feta z powodu jednego respiratora. Lans, lans lans, a kasa miejska pod zarzadem Iwaszkiewicza świeci pustkami

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) odpowiedz na ten komentarz

 3. do pp #2935989 | 81.15.*.* 20 cze 2020 09:27

  To samo w Piszu. Jakiś jeden cymbalista ze zdjęcia j.w. powiedział, że to PO likwidowało łóżka. śmiech mnie ogarnął, po pierwsze to Starosta już 3 kadencję jest starostą i nigdy nie był w PO, a teraz trzyma z PIsEMTo jest nieudolność rządzenia. Ale przez te wszystkie lata, w GP pisano, że tak pięknie jest w tym szpitalu. A tak naprawdę to dno, brak lekarzy ewidentny. Dyrektor szpitala tez trzyma z PIsEM

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz