Zderzył się z rządową limuzyną, czeka na wyrok w Olsztynie

2020-06-19 14:30:49 (ost. akt: 2020-06-19 14:53:59)
Sebastian Kościelnik

Sebastian Kościelnik

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przed Sądem Rejonowym w Oświęcimiu ma zapaść wyrok w sprawie zderzenia rządowej limuzyny, którą podróżowała ówczesna premier Beata Szydło z seicento. Jego kierowca, Sebastian Kościelnik uważa, że jest niewinny. My z nim rozmawiamy w Olsztynie. To tu dziś mieszka.
— Jakiej kary żąda dla pana prokuratura za to, że według niej, w lutym 2017 roku w Oświęcimiu, doprowadził pan do zderzenia swego seicento z rządową limuzyną, którą podróżowała ówczesna premier Beata Szydło.
— Nie wiem, choć 9 lipca sąd na ogłosić wyrok w tej sprawie. Na wniosek prokuratury dzień wcześniej ma się odbyć jeszcze jedna rozprawa i wtedy zapewne prokuratura przedstawi swoje stanowisko.

— Czy prokuratura proponowała panu jakiś układ?
— Tak, po roku postępowania dostałem propozycję warunkowego umorzenia postępowania.

— Dlaczego pan się nie zgodził?
— Przede wszystkim dlatego, że uważam, że jestem niewinny. Ponadto gdybym przystał na tę propozycję, przyjął winę na siebie, to nagle mógłbym się spotkać z żądaniem zapłaty za naprawę rządowej limuzyny. Pojazd miał tylko OC, nie miał AC. Ubezpieczyciel mógłby więc wystąpić do mnie o zwrot kosztów naprawy rządowego audi A8. A auto kosztowało... 3 miliony. W aucie poza panią premier były też inne osoby (kierowca i pasażer — red), które zostały poszkodowane, które też mogłoby wystąpić o odszkodowanie. Jednak główny powód, to jak powiedziałem, nie zgadzam się, że to ja jestem winny temu, co się zdarzyło.

— Opowie pan jak to wyglądało?

Czytaj e-wydanie

To jest fragment tekstu. Cały artykuł można przeczytać w piątkowym (19 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. spoko #2939444 | 80.50.*.* 26 cze 2020 07:10

  po miało 8 lat poprzednicy tez i nikt do tej pory nie zmienił konstytucji ????tylko kukiz chciał ale tylko chciał???

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Tom #2939382 | 83.31.*.* 25 cze 2020 23:47

  Rząd się zachowuje za kółkiem tak jak w Rosji,druga Rosja się robi pomału. Jedynie na pana Rafała głosować ,chociaż przywróci konstytucje i pomoże panu załatwić tą skomplikowaną sprawe niewinności. Głowa do Góry musi pan Trzaskowski wygrać.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Stańczyk #2938886 | 178.42.*.* 25 cze 2020 07:09

  Za czasów Kaczki podłej srodze szedł chłop Roztropek drogą bitą, gdy nagle spotkał na tej drodze wóz kaczej dwórki z wielką świtą. Chłopek Roztropek mimochodem w piśmie drogowym był uczony, więc nie przepuścił dwórki przodem, bo sam był właśnie z prawej strony. Przepis przepisem, prawo prawem, lecz przede wszystkim władza władzą. - Brać go za szmaty i na ławę! Niech mu tam z dziesięć kijów wsadzą! Chłop był uparty jak cholera, więc jeszcze miejsca tarł bolące, ale, gdy trochę się pozbierał, krzyknął: - A kij to ma dwa końce! Minister dworu spojrzał krzywo i gromko wezwał swoje sługi. - Ten chłop ma rację, więc co żywo wlejcie mu teraz końcem drugim! Z tego nauka płynie, w której ten kaczy ustrój chyba streszczę: jeśli już raz dostałeś w skórę, to milcz, bo możesz dostać jeszcze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ccc #2937222 | 155.136.*.* 22 cze 2020 14:58

   A kiedy wystapi w Tancu z gwiazdami?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. TOSIEK #2936160 | 83.31.*.* 20 cze 2020 15:04

    NIE MA ŻADNEJ DYSKUSJI ,CHCĄ UKRZYŻOWAĆ PISOWSKIE ŁOTRY NIEWINNEGO CZŁOWIEKA , PONIEWAŻ JEST TO MOŻLIWE , żE ZAGINEŁY NAGRANIA Z 3 KAMER MONITORINGU? PONADTO , SĄ ŚWIADKOWIE , KTÓRZY STANOWCZO TWIERDZĄ , ŻE NIE BYłY WŁĄCZONE SYGNAŁY DŻWIĘKOWE I NIKT MNIE NIE PRZEKONA PIS JEST MISTRZEM WCISKANIA LUDZIOM CIEMNYM KIT I DALEJ WIERZCIE TO W SKARPETACH BĘDZIECIE CHODZIĆ

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)