Uratowali 70 psów. Obrońcy praw zwierząt i prokuratura w schronisku dla zwierząt

2020-06-19 08:46:04(ost. akt: 2020-06-19 09:36:05)

Autor zdjęcia: OTOZ Animals

Prokurator, policjanci, technicy policyjni, biegli, lekarze weterynarii i przedstawiciele organizacji ochrony zwierząt — około 100 osób dwa dni pracowało w schronisku w Radysach w gminie Biała Piska. Uratowano 70 psiaków i 1 kota.
— Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Krajowej Administracji Skarbowej wraz z prokuratorem weszli na teren jednego ze schronisk dla zwierząt w województwie w celu zbadania warunków bytowych przebywających tam zwierząt. Łącznie w działaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów m.in. z grup dochodzeniowo-śledczych oraz technicy kryminalistyki, którzy wykonywali czynności procesowe. Na miejscu obecni byli również przedstawiciele organizacji zajmujących się ochroną praw zwierząt — informuje Andrzej Jurkun z KMP w Olsztynie.

Psy były w bardzo złym stanie. Siedziały zamknięte w małych boksach, wiele z nich miało udar słoneczny. — Na odbiór wszystkich zwierząt musieliśmy uzyskać pozwolenie biegłego sądowego. W świetle prawa w ciągu najbliższych dni nic już nie możemy zrobić, czekamy na działania prokuratury, co dalej z Radysami?! Na razie nie wiemy, czy gminy nadal będą wozić zwierzęta do Radys — mówią przedstawiciele OTOZ Animals.

Szczegóły i okoliczności prowadzonego postępowania wyjaśnia olsztyńska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn Północ.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nna #2936666 | 77.112.*.* 21 cze 2020 13:53

  A co z pozostałymi pasami, nadał będą maltretowane w radysach?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Przez lata zwykli ludzie #2935753 | 31.182.*.* 19 cze 2020 19:31

  wskazywali nieprawidłowości, zgłaszali do prokuratury i nic, wszystko umarzane. W ubiegłym roku jedna Pani wójt zabrała swoje zwierzaki, które trafiły z jej regionu. Pokaz kolesiostwa, układów, arogancji i pazerności. Ja ci którzy zawiedli mogą sobie spojrzeć w twarz, chodzić po mieście i uważać sie za elitę. Czy znajdzie się odważny prokurator by postawić zarzuty wszystkim odpowiedzialnym łącznie z przedstawicielami swojej kasty???

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. AnimalsFree! #2935747 | 188.146.*.* 19 cze 2020 19:06

  Wspaniali ludzie, którzy zorganizowali tą akcje, w takim prymitywnym bantustanie, gdzie politycy, urzędnicy, weterynarze to bestie bez sunienia ! Oby tylko tego nie zamietli pod dywan i jak inni zwyrodnialcy, nie poniesie kary i nie zamkną yego obozu koncentracyjnego! Druga największa taka mordownia to WOJTYSZKI !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. skandal ! #2935726 | 195.136.*.* 19 cze 2020 18:07

  Czekamy na ukaranie tych ludzkich ameb bez uczuć !!! Pokazać mordy zwyroli ,by wszyscy widzieli, kto stoi za tym mordowaniem zwierząt w okrutny sposób -w białych rękawiczkach ! Nie wstyd wam??? Obejrzeć nie sposób tego na zdjęciach,a co dopiero w rzeczywistości !!!! Patole pier.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. Ad #2935555 | 88.220.*.* 19 cze 2020 12:10

  Tak naprawdę rzeczywistość w Radysach wygląda 10 razy gorzej niż wynika to z artykułów i zdjęć w internecie. Znam kilka przypadków z życia gdy ktoś został skazany za znęcanie się nad zwierzętami, kopnięcie psa przy świadkach, nieudolne obcięcie ogona u szczeniaka - wiadomo to jest ZŁE i człowiek jako w pełni świadoma istota nie powinien krzywdzić innych stworzeń w bezsensownym celu ale to był tylko przykład bo ja nie rozumiem jak temu komuś (nazwałbym go zwierzęciem ale nie mogę bo nie mam zamiaru obrażać zwierząt) tzn odpowiedzialnemu za TO PIEKŁO nie postawiono dotychczas nawet zarzutu znęcania się nad zwierzętami, czy martwe zwłoki psów w kojcach, poranione i mocno odwodnione jeszcze ledwo żyjące psy to za mało??? To jest mordownia i co? Właściciel nie wie niby co tam się dzieje? On jest głównym odpowiedzialnym za to wszystko a zaraz za nim wszyscy ci którzy dopuścili do tego stanu rzeczy - gmina i masa osób z kontroli które rzecz jasna musiały się odbywać. Dla mnie to jest nie do pomyślenia ze to mogło przez tyle czasu funkcjonowac...

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)