Koronawirus znów zamyka szpital w Olsztynie. To w nim pracowała pielęgniarka, u której zdiagnozowano zakażenie

2020-06-16 16:04:41(ost. akt: 2020-06-17 09:15:45)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Trwa szacowanie, ile osób jest zarażonych Covid-19 po tym, jak we wtorek (16 czerwca) została potwierdzona obecność koronawirusa u jednej z pielęgniarek na oddziale ortopedii Szpitala Miejskiego w Olsztynie. Reakcja placówki była jednak natychmiastowa. Szpital do końca tygodnia wstrzymuje przyjęcia planowe.
We wtorek po południu został podjęta decyzja o całkowitym wstrzymaniu przyjęć planowych do szpitala oraz zamknięciu niektórych oddziałów, tym ortopedii.

— Nie przyjmujemy w tej chwili nowych pacjentów — poinformowała Gazetę Daria Rodziewicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Olsztynie. I zaznaczyła, że zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji, w jakiej znajdą się w związku z tymi utrudnieniami pacjenci. — Bardzo prosimy pacjentów o cierpliwość, z każdą osobą skontaktujemy się indywidualnie, by ustalić nowy termin przyjęcia do szpitala.

Jak powiedziała nam rzeczniczka szpitala, sytuacja jest opanowana, a wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażoną pracownicą placówki, są poddawane badaniu. Jednak o tym, ile osób trafi na kwarantannę zdecyduje ostatecznie sanepid.

— Jesteśmy na etapie opracowywania tego przypadku. Tu liczba osób poddanych izolacji lub kwarantannie może również być duża — poinformował nas wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko.


Kolejne dwie z trzech chorych na koronawirusa osób z Olsztyna, o których poinformował we wtorek sanepid, to współlokator chorej pielęgniarki i trzecia, niezwiązana z tym ogniskiem zakażenia, osoba.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AK #2938047 | 188.147.*.* 23 cze 2020 16:51

  Ja zastanawiam się gdzie pracował współlokator u którego również wykryto Koronowirusa i jakie jakie tam zastosowano środki zapobiegawcze...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja #2934738 | 5.173.*.* 17 cze 2020 15:36

  Więcej wesel !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. . .. #2934649 | 5.173.*.* 17 cze 2020 13:29

  Ludzie, dajcie już spokój z tym ujadaniem na osoby nie noszące maseczek. Od samego początku było powiedziane, że maseczka nie chroni przed wirusem. Poza tym, to jest nierealne żeby zachować septykę w busie, sklepie itd operujac ciągle tą samą maseczką. Jest gorąco, to co wdychamy i wydychamy zostaje na wilgotnej od naszego oddechu maseczce, na której pod wpływem ciepła i wigoci tylko mnożą się przeróżniaste zarazki, które sami wdychamy i sami sobie szkodzimy. Dla mnie większym problemem w komunikacji miejskiej, czy pociągu jest brak sprawnej klimatyzacji i pozamykane okna. W chodzisz do takiego busa i zaduch, że aż się niedobrze robi. Nawet w maseczce wyczuwa się to lepkie, nieświerze powietrze powietrze, które wozi się od rana niczym w rozgrzanej puszce. A odnośnie samego wirusa - czym tu się jeszcze ekscytować - wirus jest już od kilku miesięcy, od samego początku wiadomo że rozjechał się po całym kraju. Wtedy trzeba było nosić maseczki, a teraz to musztarda po obiedzie i niepotrzebne niszczenie własnych płuc. Jeżeli część osób przechodzi zakażenie bezobjawowo, tzn że to nie jest jakiś szczególnie zjadliwy wirus, tylko coś a la grypa. Grypę też każdy różnie przechodzi, w tym umiera z powodu powikłań pogrypowych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tram #2934607 | 5.172.*.* 17 cze 2020 12:12

   Potrzebne są kontrole w środkach komunikacji w Olsztynie, dużo osób w średnim wieku jest bez masek, a na uwagi są agresywni. Wlepiać mandaty to się rozniesie po mieście i bęą stosować się do nakazów

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. maxio123 #2934590 | 46.170.*.* 17 cze 2020 11:48

    W tej chwili są już 3 potwierdzone przypadki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (28)