Oszukiwał w internecie ludzi z całego kraju. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem w Olsztynie

2020-06-16 15:44:00 (ost. akt: 2020-06-16 15:46:04)

Autor zdjęcia: Pixabay

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi, który na stronach internetowych oferował druk i sprzedaż materiałów reklamowych, jednak nigdy nie trafiły one do kupujących. Mężczyzna oszukał 15 osób z całego kraju. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności serii oszustw internetowych, do których doszło na przełomie 2017 i 2018 roku. Z ustaleń śledczych wynikało, że 35-latek na stronach internetowych miał zamieszczać oferty druku i sprzedaży materiałów reklamowych. Osoby pokrzywdzone wpłacały pieniądze za produkty, które ostatecznie do nich nigdy nie trafiły. Ofiarą oszusta padło 15 osób z całego kraju, w tym mieszkaniec Olsztyna. Pokrzywdzeni łączną wartość strat oszacowali na blisko 20 tysięcy złotych.

Olsztyńscy policjanci ustalili okoliczności zdarzeń oraz dotarli do sprawcy przestępczego procederu. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna usłyszał 15 zarzutów oszust internetowych, do których się nie przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl