Przez koronawirusa mamy "niestabilną sytuację sanitarno-epidemiologiczną", więc żegnamy się m.in. z Biegiem Jakubowym i turniejem siatkówki

2020-06-16 08:21:03 (ost. akt: 2020-06-16 08:32:22)

Autor zdjęcia: Przemysła Getka

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie poinformował o odwołaniu imprez sportowych o charakterze masowym. Oznacza to, że w tym roku nie weźmiemy udziału w biegach, wyścigach rowerowych i turniejach siatkówki, które na dobre wpisały się do kalendarzy fanów sportu.
"W związku z niestabilną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju oraz nieustannym stanem zagrożenia zachorowań na COVID-19 jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane na ten rok imprezy sportowe o charakterze masowym" - czytamy w komunikacie OSiR. I dalej: "Decyzję poprzedziło wiele rozmów i konsultacji ze środowiskiem sportowym, w efekcie doszliśmy do jedynego słusznego wniosku – nie uda nam się zapewnić bezpieczeństwa zawodników oraz dużej rzeszy kibiców i rodzin startujących".

Co to oznacza w praktyce?

"W tej sytuacji nie odbędzie się XVIII Bieg Jakubowy, Maraton Rowerowy MTB, V Ukiel Półmaraton oraz Turnieje Siatkówki Plażowej" - przyznają z żalem przedstawiciele OSiR, zapewniając jednocześnie: "dokładamy starań, by zorganizować w ograniczonej formule zaplanowany na 21 sierpnia Puchar Europy w Triathlonie (o którego organizację zabiegaliśmy przez wiele lat) oraz grudniowe mistrzostwa Polski w pływaniu".

Fanom sportu na pocieszenie zostają rozgrywki amatorskie. W reżimie sanitarnym możliwe jest prowadzenie rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego, Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej oraz Ligi Tenisa Stołowego. Jak informuje OSiR, zostaną one w tym sezonie dokończone.

Źródło: OSiR Olsztyn


[highlight]Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. taka prawda #2934712 | 95.160.*.* 17 cze 2020 15:01

  Przecież taka decyzja to niesamowita radość w ratuszu i OSiR. Nic nie trzeba robić, nie trzeba wydawać pieniędzy, więcej może iść na chorą wizję tramwajową. Olsztyn wolny od sportu, wszyscy do przychodni i na wózki inwalidzkie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #2934192 | 213.184.*.* 16 cze 2020 14:53

  Skoro wszystkie imprezy został odwołane, to OSiR nie ma nic do roboty to pion odpowiedzialny za organizacje imprez pójdzie na postojowe?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. obiektywny #2934161 | 188.147.*.* 16 cze 2020 13:15

  Sport to ponoć zdrowie ? Ale widać nie dla wszystkich. Skoro odbywają się rozgrywki ligowe różnych dyscyplin i inne imprezy dlaczego akurat trzeba zrezygnować z imprez masowych przeznaczonych dla zwykłych amatorów, właśnie tych którzy dbają o własne zdrowie, a nie walczą o punkty w lidze ! To cholernie nie uczciwe wobec zwykłych ludzi !!! A gdzie zatem pójdą pieniądze wcześniej przeznaczone na te imprezy ? Do kasy jakiego klubu ? Czy tez instytucji ?. Mówimy o zdrowiu ? To lepiej leczyć czy zapobiegać bo sport masowy taki jak bieganie z pewnością jest profilaktyką. Smutne to wszystko. I dla mnie nie prawdziwe. Tak jak polityka która z pewnością tu zawazyła

  odpowiedz na ten komentarz

 4. olsztynianka #2934079 | 5.172.*.* 16 cze 2020 09:37

  Wszystkie imprezy organizowane przez miasto powinny w tym roku być odwołane...żadna strata a więcej pieniędzy zostanie w budżecie...poza tym zdrowie najważniejsze

  odpowiedz na ten komentarz

 5. m #2934072 | 89.228.*.* 16 cze 2020 09:23

  cieszę się ,że nie ma tej chały czyli Turnieje Siatkówki Plażowej...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)