Faktoring dla firm - co warto wiedzieć
2020-06-11 10:51:44(ost. akt: 2020-06-11 12:26:33)
Artykuł
sponsorowany
Faktoring to coraz popularniejszy sposób na zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Oferowana usługa to pomoc szczególnie dla firm, które prowadzą sprzedaż usług i towarów z odroczonym terminem płatności. Dowiedz się, na czym dokładnie polega faktoring i dlaczego warto z niego skorzystać.
1. Faktoring dla firm – na czym to polega?
2. Czy faktoring to rozwiązanie tylko dla dużych firm?
3. Faktoring – jak rodzaj usługi wybrać?
4. Cichy faktoring – co to takiego?
2. Czy faktoring to rozwiązanie tylko dla dużych firm?
3. Faktoring – jak rodzaj usługi wybrać?
4. Cichy faktoring – co to takiego?
Faktoring dla firm – na czym to polega?
Faktoring przeznaczony jest głównie do firm, które wystawiają faktury z odroczonym terminem spłaty. W takim wypadku faktoring to dobry sposób na przyśpieszenie uzyskania pieniędzy. Środki wypłaca faktorantowi, czyli przedsiębiorstwu, firma faktoringowa. Następnie faktor, który wykupił wierzytelności, ściąga zapłatę za fakturę od dłużnika. Dzięki temu w szybki sposób uzyskać można część pieniędzy za fakturę, które następnie można zainwestować w dalszy rozwój firmy. Faktoring stanowi również zabezpieczenie przed nieuczciwymi kontrahentami. W momencie podpisania umowy o pełny faktoring cała wierzytelności i ryzyko z nią związane zostaje przekazane firmie faktoringowej. Tym samym przedsiębiorstwo nie musi zajmować się samodzielnym ściąganiem zapłaty od łużnika.
Czy faktoring to rozwiązanie tylko dla dużych firm?
Faktoring przeznaczony jest dla wszystkich firm, którym grozi ryzyko utraty płynności finansowej. Ze względu na specyfikę prowadzenia działalności finansowej taka usług sprawdzi się najlepiej wśród małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą sprzedaż usług lub towarów z odroczonym terminem płatności. Dodatkowo to dobre rozwiązanie dla dużych i znanych przedsiębiorstw. Z faktoringu skorzystać mogą również początkujące firmy i startupy, a także przedsiębiorstwa działające jedynie sezonowo. Co więcej, to opcja dla firm prowadzących zarówno pełną, jak i niepełną księgowość. Dzięki faktoringowi nie trzeba martwić się opóźnieniami w regulowaniu długów, a uzyskane pieniądze pozwalają bez zmartwień zachować płynność finansową przedsiębiorstwa. Wszystkie informacje na temat usługi znaleźć można na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/faktoring-porownanie-firm-faktoringowych/.
Faktoring – jak rodzaj usługi wybrać?
Rozróżnić można kilka rodzajów faktoringu. Najdroższy i jednocześnie najbardziej kompleksowy jest faktoring pełny. W takim przypadku firma faktoringowa przejmuje całą wierzytelność i odpowiedzialność za spłatę długu przez dłużnika. W przypadku faktoringu niepełnego faktura w momencie nieuregulowania wraca do przedsiębiorcy. Tym samym faktor przejmuje jedynie wierzytelność handlową. Inny typ to faktoring mieszany, w którym firma faktoringowa odkupuje zarówno wierzytelność, jak i ryzyko niewypłacalności dłużnika do określonej w umowie kwoty.
Cichy faktoring – co to takiego?
Inny sposobem na zachowanie płynności finansowej jest tzw. cichy faktoring. W takim przypadku do firmy faktoringowej zgłaszają się firmy, które mają problem z wygospodarowaniem odpowiedniej kwoty na opłatę faktur w terminie. W takiej sytuacji faktor udziela przedsiębiorstwu pożyczki w wysokości odpowiadającej potrzebom firmy. Dzięki temu przedsiębiorstwo może opłacić faktury w terminie, na narażając się na ryzyko wpadnięcia w groźną spiralę długów. Usługa cichego faktoringu to również gwarancja, że dłużnik nie dowie się o podpisaniu umowy faktoringowej.
Więcej informacji na temat faktoringu cichego znaleźć można na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/cichy-faktoring-dla-malych-i-duzych-firm/
Więcej informacji na temat faktoringu cichego znaleźć można na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/cichy-faktoring-dla-malych-i-duzych-firm/
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez