Powrót planetarium

2020-06-10 15:55:02 (ost. akt: 2020-06-10 16:16:28)   Artykuł sponsorowany
Kolejna olsztyńska instytucja kultury zacznie przyjmować gości. W poniedziałek (15 czerwca) ponownie będzie można oglądać seanse w planetarium.
Wielbiciele wirtualnych, podniebnych podróży na pewno mają powody do zadowolenia. Po koronawirusowej przerwie ponownie będzie można oglądać niezwykłe projekcje na kopule planetarium. Oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.
- Ruszamy nie tylko z seansami - zaznacza dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, Jacek Szubiakowski. - W sali odczytowej udostępnimy też czasową wystawę "Copernicana - medale i książki z księgozbioru Pawła Sobotko".
[przeczytaj wywiad z kolekcjonerem, Pawłem Sobotko]

Gości od tego tygodnia przyjmuje natomiast obserwatorium. W dawnej wieży ciśnień na razie goście mogą zwiedzać z przewodnikiem wystawy poświęcone dawnej astronomii, meteorytom, a także podziwiać panoramę Olsztyna z tarasu widokowego. Na tę chwilę - nie tylko ze względu na pogodę, ale także kwestie związane z dezynfekcją teleskopów - nie odbywają się pokazy nieba.
W przypadku wizyt w planetarium, jak i obserwatorium należy stosować się do wytycznych epidemiologicznych. Jakie są te najważniejsze? W sali projekcyjnej planetarium może przebywać jednocześnie maksymalnie 80 osób, zajmować można co drugie miejsce. Sugerowane są wcześniejsze rezerwacje biletów lub ich kupno poprzez internet, a preferowaną formą płatności jest płatność bezgotówkowa. Odwiedzający instytucję mają obowiązek zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować ręce przy wejściu i wyjściu z planetarium lub obserwatorium.

Co ważne, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne uruchomiło już nową stronę internetową. Witryna została całkowicie przebudowana, jej wygląd unowocześniony. Co ważne - pojawił się też moduł kupna biletów online. Dotychczas możliwa była jedynie rezerwacja miejsc, a wejściówki można było odebrać w kasie.
[strona internetowa OPiOA]


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD