W cztery dni zebrali tysiące podpisów. Kiedy Rafał Trzaskowski odwiedzi Olsztyn?

2020-06-10 13:54:26(ost. akt: 2020-06-10 14:03:33)

Autor zdjęcia: am

65 453 tyle dokładnie osób na Warmii i Mazurach podpisało się pod listami poparcia kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który w całym kraju zebrał ponad 1,6 mln podpisów pod swoją kandydaturą. W środę na briefingu prasowym przed Wysoką Bramą w Olsztynie działacze PO posumowali akcję zbierania podpisów w naszym regionie.
— Te podpisy zostały zebrane w ciągu czterech dni — podkreślił Wiktor Wójcik, szef sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego w regionie.
— Ta liczba to w jakiejś mierze rachunek dla PiS — stwierdził poseł Janusz Cichoń.

W Olsztynie działacze PO zebrali 17083. — Takiego zbierania podpisów jeszcze nie było — stwierdził Marcin Kuchciński, szef sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego w Olsztynie. — Mnóstwo ludzi, mnóstwo pozytywnej energii, uśmiechu. Ludzie przychodzili do nas z wypełnionymi listami, ustawiali się w kolejkach, żeby złożyć podpis. To dobry prognostyk na najbliższą przyszłość.

Działacze PO poinformowali, że najbliższy piątek w godz. 17-18 w Olsztynie w trzech punktach, tam gdzie zbierane były podpisy (koło Aury, Rastu na Jarotach i Dekady koło dworca) będą rozdawali plakaty wyborcze swego kandydata. Rafał Trzaskowski do Olsztyna przyjedzie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

am


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (10 czerwca) wydaniu m.in.

Kongres wirtualny, ale problemy realne
W jakże odmiennych warunkach niż trzy poprzednie odbył się wczorajszy Kongres Przyszłości 2020. Jednak debata online w siedzibie "Gazety Olsztyńskiej" była tylko wprowadzeniem do czwartego już Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości, który odbędzie się 26 listopada.

Miliardy dopisane na kontach
Dobre wiadomości dla przyszłych emerytów. Dzięki czerwcowej waloryzacji ich składki i kapitał początkowy zgromadzony w ZUS wzrośnie o prawie 9 procent. A to oznacza, że przyszła emerytura będzie wyższa nawet o kilkaset złotych.