Terytorialsi z Giżycka oddali krew

2020-06-10 12:49:32(ost. akt: 2020-06-10 12:50:08)

Autor zdjęcia: Arch. WOT

W 41 Batalionie Lekkiej Piechoty odbyła się kolejna edycja akcji mającej na celu pomoc chorym i potrzebującym - w mobilnym punkcie poboru krwi żołnierze oddali prawie 22 litrów krwi.
Oddawanie krwi było prowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Oddający krew mieli założone maseczki oraz rękawiczki, były miejsca do dezynfekcji rąk i do odpoczynku — informuje Anna Tunkiewicz, specjalistka ds. komunikacji w 41 Batalionie Lekkiej Piechoty.

Trudny czas epidemii to także dobra okazja, żeby pomagać. Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje życie!
W miniony weekend odbyły się pierwsze szkolenie rotacyjne w batalionie z zachowaniem i przestrzeganiem wszystkich obostrzeń, zapewniających im bezpieczeństwo epidemiologiczne.
Pomimo powrotu do kontynuacji procesu żołnierze będą w dalszym ciągu realizować przedsięwzięcia związane z działaniami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się wirusa COVID – 19 – aż do odwołania.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (10 czerwca) wydaniu m.in.

Kongres wirtualny, ale problemy realne
W jakże odmiennych warunkach niż trzy poprzednie odbył się wczorajszy Kongres Przyszłości 2020. Jednak debata online w siedzibie "Gazety Olsztyńskiej" była tylko wprowadzeniem do czwartego już Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości, który odbędzie się 26 listopada.

Miliardy dopisane na kontach
Dobre wiadomości dla przyszłych emerytów. Dzięki czerwcowej waloryzacji ich składki i kapitał początkowy zgromadzony w ZUS wzrośnie o prawie 9 procent. A to oznacza, że przyszła emerytura będzie wyższa nawet o kilkaset złotych.

UWM wybierze nowego rektora
Dzisiaj elektorzy, czyli reprezentanci pracowników i studentów, wybiorą nowego rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kandydatami są profesorowie UWM: Jarosław Dobkowski i Jerzy Przyborowski.