Trener Krzysztof Malinowski: W przyszłym sezonie postawimy na wychowanków Motoru

2020-06-10 08:00:00(ost. akt: 2020-06-10 08:37:29)
Krzysztof Malinowski trenerem piłki nożnej w Lubawie jest już od ponad 12 lat. Drużynę seniorów prowadzi natomiast od 28 września 2016, a jego debiutem była pucharowa potyczka z GKS-em Wikielec

Krzysztof Malinowski trenerem piłki nożnej w Lubawie jest już od ponad 12 lat. Drużynę seniorów prowadzi natomiast od 28 września 2016, a jego debiutem była pucharowa potyczka z GKS-em Wikielec

Autor zdjęcia: Anita Szymańska

PIŁKA NOŻNA|| Wraz z początkiem sierpnia ma rozpocząć się sezon 2020/21, o ile oczywiście koronawirus na to pozwoli. W lubawskim Motorze już od kilku dobrych tygodni trwają przygotowania do nowych rozgrywek.
Przypomnijmy: w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/20 (wiosną nie rozegrano ani jednego meczu od IV ligi w dół) Motor Lubawa zajął czwarte miejsce w IV lidze. W jednym z poprzednich wydań „Głosu Lubawskiego” a także na portalu lubawa.wm.pl rozgrywki podsumowywał Marcin Banacki. Prezes klubu pozytywnie ocenił pozycję zespołu w tabeli końcowej, podobnie jak trener Krzysztof Malinowski.

— Jeśli chodzi o same wyniki w konkretnych meczach, to tu mógłbym się przyczepić do gry mojego zespołu, jednak gdy spojrzy się w tabelę i zobaczy Motor na czwartym miejscu, to spokojnie można uznać, że był to dobry, choć niepełny sezon — mówi szkoleniowiec drużyny z Lubawy.

— Tuż przed rozgrywkami odeszło od nas kilku ważnych zawodników, takich jak Arkadiusz Koprucki, Marcin Karczewski czy Patryk Wodzicki. Utrzymaliśmy jednak swój poziom sportowy, a to cieszy. O awans nie było szans się bić w tym przedwcześnie zakończonym sezonie, bo GKS Wikielec był po prostu za mocny, zdecydowanie i w pełni zasłużenie zdobył mistrzostwo IV ligi i uzyskał awans — dodaje szkoleniowiec, który trenerem piłki nożnej w Lubawie jest już od ponad 12 lat. Drużynę seniorów prowadzi natomiast od 28 września 2016, a jego debiutem była pucharowa potyczka z GKS-em Wikielec właśnie.

>>> Trener Malinowski ma już wizję zespołu na przyszły sezon. — Tak naprawdę nie wiemy, czego można się spodziewać po najbliższej przyszłości, także tej futbolowej. Musimy jednak już myśleć o sezonie 2020/21. Trenujemy już od kilku tygodni, najpierw w 6-osobowych grupach, a od momentu, kiedy było to możliwe, to już całą drużyną. Cieszymy się, że w końcu możemy wejść na zieloną murawę i na pewno ten czas wykorzystamy najlepiej, jak się da. Z niecierpliwością czekamy na możliwość rozgrywania sparingów oraz na początek ligi, gdyż od listopada nie graliśmy o punkty — mówi szkoleniowiec Motoru, który jeszcze w maju zdradzał nam też wstępne przymiarki transferowe.

— Próbujemy ściągnąć do klubu z powrotem kilku naszych wychowanków, ale personalia na razie zostawiam dla siebie. Nie wiem, co będzie z zawodnikami pochodzącymi z innych miejscowości i dojeżdżającymi do nas na treningi i mecze, gdyż finanse klubów amatorskich są najmniejsze od wielu lat. Postawimy na kilku wychowanków i może wtedy jakiś talent wypłynie z naszego klubu — dodał wówczas Krzysztof Malinowski.

W piątek (5 czerwca) Motor rozegrał pierwszy przedsezonowy sparing, lubawianie na swoim terenie mierzyli się z Delfinem Rybnoprzeczytaj relację z tego spotkania.

W ten piątek (12 czerwca) Motor gra sparingowy rewanż — zespół z Lubawy jedzie do Rybna. Natomiast 19 czerwca zagra u siebie ze świeżo upieczonym III-ligowcem z Wikielca. GKS miał w tym tygodniu grać ze Stomilem II Olsztyn, jednak w związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego przez pierwszy zespół z Olsztyna (gra w I lidze) sparing ten jest niemożliwy do rozegrania.

>>> Poniżej prezentujemy ustalenia (wersja skrócona), jakie zapadły podczas posiedzenia zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, do którego doszło 18 maja.

ORGANIZACJA NOWEGO SEZONU 2020/2021
Rozgrywki w sezonie 2020/2021 planuje się rozpocząć w następujących terminach:
– forBET IV Liga – 1 sierpnia
– Klasa Okręgowa – 1 sierpnia
– A Klasa – 1 sierpnia
– B Klasa – 15 sierpnia
– I Liga Juniora – 22 sierpnia
– Ekstraklasa Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika – 15 sierpnia
– I Liga Juniora Młodszego i Trampkarza – 15 sierpnia
– I Liga Młodzika – 22 sierpnia,
– II Liga Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika – 22 sierpnia
– Rozgrywki turniejowe Orlików i Żaków – 5 września 2020 roku, z zastrzeżeniem, że sytuacja epidemiczna oraz przepisy prawa związkowego i powszechnego pozwolą na ich rozpoczęcie w ww. terminach.

>>> W sezonie 2020/2021 forBET IV Liga i każda z grup Klasy Okręgowej może liczyć więcej niż 16 zespołów, a każda z grup A Klasy może liczyć więcej niż 12 drużyn.

>>> W nieprzekraczalnym terminie do 7 czerwca 2020 roku kluby są zobowiązane do przekazania do WMZPN decyzji w zakresie przystąpienia do danej klasy rozgrywkowej. Komisja Rozgrywek do dnia 12 czerwca 2020 roku przedstawi projekt systemu prowadzenia rozgrywek seniorskich, młodzieżowych i dziecięcych w sezonie 2020/2021 wraz z określeniem liczby drużyn występujących w poszczególnych klasach rozgrywkowych.

LICENCJE KLUBOWE NA SEZON 2020/2021
Kluby, które nie posiadają licencji aktualnej na sezon 2020/21, w nieprzekraczalnym terminie do 7 czerwca 2020 roku składają wniosek o jej wydanie do Komisji ds. Licencji Klubowych WMZPN.


Nabór w Motorze
MLKS Motor Lubawa zaprasza na treningi dzieci i młodzież z roczników od 2002 do 2009, w kategoriach wiekowych junior, trampkarz i młodzik.

Szczegóły:
Junior (roczniki 2002-2005, trener Paweł Korpalski)
Poniedziałek, środa i piątek — treningi o 18:00
Trampkarz (roczniki 2006-2007, trener Bartłomiej Górski)
Poniedziałek, wtorek i czwartek — treningi o 16:00
Młodzik (roczniki 2008-2009, trener Adrian Zasuwa)
Poniedziałek, środa i czwartek — treningi o 16:00
Wszystkie treningi odbywają się na obiektach lubawskiego OSiR-u.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (10 czerwca) wydaniu m.in.

Kongres wirtualny, ale problemy realne
W jakże odmiennych warunkach niż trzy poprzednie odbył się wczorajszy Kongres Przyszłości 2020. Jednak debata online w siedzibie "Gazety Olsztyńskiej" była tylko wprowadzeniem do czwartego już Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości, który odbędzie się 26 listopada.

Miliardy dopisane na kontach
Dobre wiadomości dla przyszłych emerytów. Dzięki czerwcowej waloryzacji ich składki i kapitał początkowy zgromadzony w ZUS wzrośnie o prawie 9 procent. A to oznacza, że przyszła emerytura będzie wyższa nawet o kilkaset złotych.

UWM wybierze nowego rektora
Dzisiaj elektorzy, czyli reprezentanci pracowników i studentów, wybiorą nowego rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kandydatami są profesorowie UWM: Jarosław Dobkowski i Jerzy Przyborowski.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. qmpel #2932251 | 83.31.*.* 10 cze 2020 18:19

    Czy to prawda, że w kręgu zainteresowania trenera jest bramkarz Delfina Rybno?

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)