Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

2020-06-09 18:23:39 (ost. akt: 2020-06-09 14:11:18)

Autor zdjęcia: POLREGIO sp. z o.o. Warmińsko-Mazurski Zakład w Olsztynie

W niedzielę, 14 czerwca nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów w województwie warmińsko-mazurskim.
Na wyremontowanej niedawno linii Olsztyn – Szczytno – Pisz – Ełk pojawią się 2 dodatkowe pary pociągów, co znacząco poprawi ofertę POLREGIO na tej atrakcyjnej turystycznie trasie. Więcej połączeń pomiędzy Szczytnem a Ełkiem ułatwi dostęp do miejscowości atrakcyjnych turystycznie, zwłaszcza w okresie zbliżających się wakacji.

Wiele pociągów będzie kursowało częściej. Zmiany, dotyczące godzin kursowania wynikają z potrzeb zgłaszanych przez podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do przejazdu pociągów innych przewoźników, posiadających priorytet w konstruowaniu rozkładu jazdy. Aby uzyskać szczegółowe informacje o wszystkich zmianach zachęcamy do śledzenia rozkładu jazdy.

W związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi na odcinkach Olsztyn – Gutkowo, POLREGIO będzie prowadziło na tej trasie autobusową komunikację zastępczą dla podróżnych jadących w kierunku Elbląga. Autobusy komunikacji zastępczej będą kursowały pomiędzy stacją Olsztyn Główny a stacją Gutkowo, skąd podróżni będą mogli już kontynuować podróż pociągiem. Rozkład jazdy został skonstruowany tak, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli skutki prowadzonych przez zarządcę infrastruktury prac remontowych.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych: polregio.pl i portalpasazera.pl.

W województwie warmińsko-mazurskim przywrócono już niemal wszystkie połączenia wstrzymane okresowo z powodu pandemii. Odwołane pozostają jedynie pociągi kursujące pomiędzy Olsztynem a Portem Lotniczym w Szymanach.

mat. prasowe


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (9 czerwca) wydaniu m.in.


Radni ocenią prezydenta Olsztyna
Za dwa tygodnie w Olsztynie Rada Miasta będzie głosowała absolutorium dla prezydenta Piotra Grzymowicza. Radni opozycji z klubu PiS już zapowiedzieli głosowanie za jego odrzuceniem. Nie wykluczają też referendum.

Fatalny weekend zamknął kopalnie
To był najgorszy weekend od początku epidemii. Ponad tysiąc zakażonych w kraju, z czego najwięcej w województwie śląskim. Stąd też rządowa decyzja o zamknięciu kopalni, która budzi wiele kontrowersji.

Mazury czekają na bon
Nie 1000 zł na etacie dla pracownika, a 500 zł i to na każde dziecko — tak ma wyglądać bon turystyczny w nowej formule. Tak wynika z wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy. Za te pieniądze ma być sfinansowany letni wypoczynek.Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Co za idiota wymyślił żeby #2932866 | 37.8.*.* 12 cze 2020 19:44

  te pociągi do Ełku jeździły co parę minut tylko że jeden przez Pisz a drugi przez Korsze. Podobnie w drugą stronę. A do Ełku jak nie można dojechać raniutko tak dalej nie można. Co ten rozkład usprawnił? No co? Jeden pociąg startuje 8:40 a drugi 9:11. Dramat. Albo z Ełku 4:26 i 4:56...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. potrzebny jest #2932083 | 37.47.*.* 10 cze 2020 11:00

  przystanek kolejowy na Tracku

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. TAK TYLKO PYTAM #2932014 | 81.15.*.* 10 cze 2020 08:59

  BEZ SENSU TE POCIĄGI DO EŁKU PRZEZ PISZ. NIKT TYM NIE JEŹDZI. TO ŻADEN SUKCES TYLKO PORAŻKA. TAK TYLKO ZAPYTAM ILE MILIONÓW JUŻ STRAT PRZYNIÓSŁ KORONAWIRUS? A ILE W CIĄGU ROKU PRZYNIESIE STRAT WZNOWIENIE JAZDY (BEZ PASAŻERÓW )TEGO POCIĄGU? BO JEŹDZI NA PUSTO.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Leon #2931858 | 185.138.*.* 9 cze 2020 21:40

   Do takiego artykułu to mogli chociaż zdjęcie z Olsztyna czy Szczytna lub Pisza albo Ełku dać a tak trochę lipa. Portal regionalny a pociąg do nomen omen Krzyża, Pozdrawiam

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. Nie piej tak nie piej #2931844 | 37.8.*.* 9 cze 2020 21:04

   a w jakich godzinach te pary będą jeździć? To jest ważne, a nie to że będą...

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (6)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   Unia Europejska

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.