W powiecie nidzickim było spokojnie

2020-06-08 12:00:00 (ost. akt: 2020-06-08 12:03:42)
fot. OSP Janowiec Kościelny

fot. OSP Janowiec Kościelny

W miniony weekend nie obyło się bez deszczu, grzmotów i błysków. Na szczęście intensywne opady nie miały nieprzyjemnych skutków. Strażacy wyjeżdżali natomiast do nietypowego zdarzenia.
W piątek, 5 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna ze Szczepkowa Borowego interweniowała w Kucach przy powalonym na drodze konarze drzewa. Stwarzający zagrożenie konar został usunięty.

Tego samego dnia około godziny 15:50 Ochotnicza Straż Pożarna z Janowca Kościelnego została powiadomiona o zerwanej linii energetycznej w miejscowości Nowa Wieś Dmochy. Działania strażaków trwały do godz. 18:00 Na miejscu zjawiło się także pogotowie energetyczne.

Z nietypowym zdarzeniem zmierzyli się natomiast strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy. 5 czerwca dostali informację o ptaku jerzyku uwięzionym w budynku mieszkalnym przy ul. Wilczej w Nidzicy. Następnego dnia wyjechali do zdarzenia przy ul. Żwirowej. Jak się okazało, znowu chodziło o uwięzionego jerzyka. I tym razem ptaka udało się szczęśliwie uratować.