Przedsiębiorstwo musi się rozwijać

2020-06-11 16:00:00 (ost. akt: 2020-06-10 10:27:47)
Gmina Nidzica inwestuje w przedsiębiorstwa. — Uważamy, że firmy muszą się rozwijać sprzętowo, a pracownicy powinni podnosić swoje kwalifikacje — mówi Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy. Dlatego, PUGK zakupiło nowy sprzęt.
W ciągu ostatniego roku Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej w Nidzicy zakupiło nową kosiarkę, minikoparkę, przyczepę ciężarową i samochód ciężarowy.

— Burmistrz i rada miejska dofinansowali spółkę i umożliwili zakup nowego sprzętu. Dzięki temu możemy bezproblemowo wykonywać więcej gminnych zadań bez wynajmowania specjalistycznego sprzętu — mówi Andrzej Jabłonka- prezes PUGK.

Zakup koparki pozwolił m.in. na odtwarzanie rowów gminnych przez spółkę. — Dzięki temu możemy zrobić więcej rzeczy. Płacimy tylko za materiały, nowy sprzęt jest na gwarancji i nie wymaga żadnych napraw — podkreśla Andrzej Jabłonka. Nowy samochód jest w ciągłej eksploatacji.

— Ciężarówka służy do przewozu kontenerów, wywozu odpadów, ale także transportu kruszywa służącego do naprawy dróg. Sprzęt jest naprawdę uniwersalny, wykorzystujemy go także do rozbiórek budynków — wymienia Łukasz Klimaszewski- kierownik zakładu oczyszczania w PUGK.

Przy pomocy nowej przyczepy możliwe jest zarówno przewożenie sprzętu budowlanego, jak i materiałów wykorzystywanych przy robotach budowlanych. Nowa kosiarka samojezdna Iseki jest samowystarczalna i mobilna.

— Na krótkich dystansach nie trzeba jej przewozić, sama dojeżdża do miejsca pracy. Nie wymaga dodatkowej obsługi, poza operatorem — dodaje Łukasz Klimaszewski.

— Zakup nowego sprzętu umożliwił nam wykonywanie większej ilości zadań gminnych. Dzięki kosiarce przejęliśmy koszenie terenów gminnych zamiejskich. Pandemia koronawirusa wymusiła ograniczenie środków gminnych, jednak zakup nowego sprzętu spowodował, że nie mamy problemów, spółka nie zamierza ograniczać pracy ani zwalniać pracowników — podkreśla Andrzej Jabłonka.

To, że warto inwestować w przedsiębiorstwa podkreśla także Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy. — Jako właściciel spółki stawiam na dobrą, wykwalifikowaną kadrę i taką, która razem ze mną dąży do budowania "nowego, dobrego". Nie jesteśmy w stanie zrobić tego bez nowoczesnego sprzętu. Systematycznie dofinansowujemy spółkę, żeby dążyć do świadczenia usług na najwyższym poziomie. A wiele wyzwań przed nami — zaznacza Jacek Kosmala.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci