Minister Edukacji podjął decyzję w sprawie powrotu uczniów do szkół [VIDEO]

2020-06-01 13:08:32(ost. akt: 2020-06-01 13:33:23)

Autor zdjęcia: Pixabay

Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że dla wielu uczniów to doskonały prezent na Dzień Dziecka. Dariusz Piontkowski poinformował dzisiaj, że uczniowie nie wrócą w tym roku szkolnym do szkół.
- Do wakacji nauka w szkołach i placówkach oświatowych będzie realizowana na odległość - poinformował w czasie dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji narodowej.

Od 1 czerwca z konsultacji będą mogli skorzystać wszyscy uczniowie, nie tylko - jak dotąd - ósmoklasiści i maturzyści. Choć szkoły będą miały obowiązek zorganizować takie specjalne konsultacje, uczniowie nie są zobowiązani w nich uczestniczyć.


Uczniowie technikum będą mieli od dzisiaj możliwość realizacji praktyk zawodowych u pracodawcy lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.Przypomnijmy też, że od 18 maja możliwe jest prowadzenie zajęć praktycznych w szkołach policealnych.

Od tego samego dnia przywrócono możliwość prowadzenia zajęć wychowawczych i specjalistycznych dla dzieci wymagających szczególnej opieki.

Od 25 maja uczniowie trzecich klas techników mogą odbywać praktyki, a w klasach 1-3 szkół podstawowych jest uruchomiona opieka dla dzieci, nie będą to jednak zajęcia lekcyjne.

Od tygodnia możliwe są konsultacje dla tegorocznych maturzystów i uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty.

Sale i hale sportowe - można korzystać, ale z ograniczeniami; indywidualne zajęcia na uczelniach artystycznych.


Matury: od 8 czerwca do 29 czerwca (w tym roku bez egzaminów ustnych)
Egzaminy ósmoklasistów: 16-18 czerwca.
Egzaminy zawodowe: 17-28 sierpnia.

Harmonogram egzaminów:


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (1 czerwca) wydaniu m.in.


gietrzwałd jubileuszNa wakacje na świętą Warmię
Pandemia sprawiła, że większość z nas wakacje spędzi w kraju. Samorządowcy chcą przyciągnąć turystów na Warmię. — Chcemy zaoferować nowy produkt – Szlak Świętej Warmii – mówi Andrzej Abako, starosta powiatu olsztyńskiego.

Powstanie państwowa sieciówka?
To całkiem realny scenariusz. Zapowiedział to Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. I nie chodzi o lokalną sieć, a o coś dużo większego. Ekonomiści i przedstawiciele branży patrzą na ten pomysł z dużą dozą sceptycyzmu.

Moje najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa
Dlaczego warto pielęgnować wspomnienia? Proste. Bo są jedynym, co kiedyś nam pozostanie. Wspomnienia mają niesamowitą moc przywoływania dobrych emocji. Czemu tak rzadko z tego korzystamy? W pośpiechu dnia codziennego zapominamy o tych chwilach. Udało nam się jednak zachęcić kilka osób do wspomnień z najpiękniejszego okresu ich życia - dzieciństwa.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. docho #2929981 | 83.9.*.* 6 cze 2020 00:13

  w tytule że podjął decyzje a w artykule że nie podjał decyzji.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Agin #2928266 | 188.147.*.* 1 cze 2020 19:30

  Dlaczego jest tak że w jednych szkołach są zajęcia on line a w innych nie ma? Dlaczego dyrekcja w jednych szkołach pozwala by dzieci musiały bez wsparcia nauczycieli pracować same chodząc do klasy 3 sp a w innych dzieci mają zajecia on line regularnie?????

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. X #2928235 | 88.156.*.* 1 cze 2020 17:24

   Powrót że nie powrócą.czyli ble ble ble

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz