Policjanci z Olsztyna rozbili gang fałszerzy pieniędzy. Trzy osoby aresztowano i na tym może się nie skończyć [ZDJĘCIA, VIDEO]

2020-05-29 11:15:15 (ost. akt: 2020-05-29 11:38:38)

Autor zdjęcia: CBŚP

Policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Gdańsku przerwali dystrybucję fałszywych pieniędzy. Trzy osoby zostały zatrzymane, a następnie tymczasowo aresztowane. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli fałszywe banknoty. Sprawa jest rozwojowa.
Policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Gdańsku, śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obiegu podrobionych banknotów o nominale 20 funtów brytyjskich. Z ustaleń śledztwa wynika, że na pomysł nielegalnej działalności wpadł prawdopodobnie jeden z zatrzymanych mężczyzn, a następnie dołączyły do niego kolejne dwie osoby, chcące szybko zarobić.

Podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej poprzez wymianę funtów za pośrednictwem kilkudziesięciu kantorów zlokalizowanych na terenie Gdańska i innych miejscowości województwa pomorskiego, wprowadzali do obiegu fałszywe banknoty 20-funtowe.

Fot. CBŚP

Fot. CBŚP

Na początku tygodnia policjanci CBŚP zatrzymali 3 osoby. Podczas przeszukania zatrzymanych oraz ich miejsc zamieszkania, funkcjonariusze znaleźli ponad 120 banknotów. Z ich oględzin wynika, że numery seryjne w wielu przypadkach powtarzały się, co jednoznacznie wskazuje, że są to banknoty podrobione.

Fot. CBŚP

Fot. CBŚP

W Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty dot. m.in. kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania oraz usiłowania puszczenia w obieg podrobionych funtów szterlingów, a także przechowywania w celu wprowadzenia w obieg podrobionych banknotów. Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (28 maja), na wniosek Zarządu w Olsztynie CBŚP oraz Prokuratury Regionalnej w Gdańsku – Sąd Rejonowy w Gdańsku zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań.

Obecnie trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia pozostałych członków zorganizowanej grupy przestępczej, ujawnienia i zabezpieczenie innych podrobionych banknotów wprowadzanych do obiegu przez grupę przestępczą oraz ustalenia pokrzywdzonych.


Źródło: KMP OlsztynMiędzy Ślaskiem i skansenem.
Budować czy nie budować?
Ciąć czy nie ciąć?
Bruk jest lepszy od asfaltu?

ZAPOMNIJCIE O MAZURACH. PRZYSZEDŁ CZAS NA WARMIĘKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NO #2927428 | 31.0.*.* 30 maj 2020 09:33

  Wyjdą po max 5 latach a kaskę na kontach już mają albo gdzieś pokitrana.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. TC2000 #2927124 | 37.47.*.* 29 maj 2020 15:01

  Zazdroszczę agentom CBŚP. Tą zatrzymaną blondi sam bym chętnie.... przeszukał. Tak dokładnie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. @@@@@ #2927088 | 37.8.*.* 29 maj 2020 12:44

   Kiedy zatrzymanie oszustów od masek bez atestów, drukarza druków wyborczych za miliony no i tego co chciał księdza obdarować kopertą z okazji budowy dwóch kryształowych wież . O przekrętach w CBA ze znikającymi milionami już nawet nie wspomnę

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. K K #2927071 | 83.9.*.* 29 maj 2020 12:02

   Karo śmierci wrót!!!!!- to nieprawdopodobne do czego zdolny jest homo sapiens ..nawet taka kara to jest za mało.....!!!!

   odpowiedz na ten komentarz