Dziś mowy końcowe w głośnej sprawie Jacka Wacha

2020-05-28 12:21:53 (ost. akt: 2020-05-28 12:33:03)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W czwartek przed południem w olsztyńskim sądzie okręgowym prokurator i obrońca będą wygłaszali mowy końcowe w głośnej sprawie Jacka Wacha. Możliwe też, że zapadnie wyrok w sprawie morderstwa sprzed przeszło 20 lat.
Jacek Wach pięć lat temu wyszedł na wolność po 15 latach odsiadki dożywocia. Wyrok dostał w sprawie zabójstwa jednego z bossów suwalskiej mafii. Jednak po piętnastu latach zupełnie kto inny w innej sprawie przyznał się do zabicia osoby, za której morderstwo Jacek Wach odsiadywał wyrok. W sprawie było wiele niejasności. Między innymi dotyczących części ciała znalezionej w jeziorze osoby i wyłowionej później głowy zamordowanego człowieka.

Niejasności procesowe doprowadziły do kasacji wyroku przez Sąd Najwyższy. To wówczas Jacek Wach wyszedł na wolność. Jego proces toczy się na nowo od kilku lat. Teraz ma zapaść wyrok w głośnej, budzącej zainteresowanie całej Polski sprawie.

- Jestem niewinny i liczę na taki wyrok - mówi w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" Jacek Wach.

Dopiero na sali sądowej okaże się, jakie jest stanowisko prokuratury. Nieoficjalnie wiadomo, że śledczy mogą domagać się nawet 20 lat więzienia. Jacek Wach jest sądzony nie tylko w sprawie zabójstwa, ale również innych przestępstw, które były dokonywane na terenie regionu dwie dekady temu.

- Nie jestem kryształowy, to prawda - przyznaje w rozmowie z dziennikarzem, która zostanie opublikowana w piątkowym wydaniu "Gazety Olszyńskiej" Jacek Wach.

SK





Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym(28 maja) wydaniu m.in.


Pożegnanie z maseczkami
Od najbliższej soboty 30 maja nie będziemy musieli nosić maseczki na ulicy, ale pod warunkiem, że możemy zachować dystans dwóch metrów od innych. Od 6 czerwca będziemy mogli pójść do kina czy na basen. To efekt kolejnego luzowania gospodarki.

Rafał Szczepański Debata o przyszłości regionu
Ruszamy z cyklem debat o przyszłości gospodarczej Warmii i Mazur. Jako region potrzebujemy inwestycji, ale mamy piękną przyrodę. Czy da się to pogodzić? A może trzeba się pogodzić z tym, że u nas jest ładnie, ale biednie?

Kuźnia dziadka Jana
Jednym z tych miejsc, które zostają w pamięci, jest Kuźnia Dziadka Jana w Gwiździnach w powiecie nowomiejskim. - Ocalić od zapomnienia to mój cel - mówi Czesław Klonowski.



Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. observer #2926691 | 88.156.*.* 28 maj 2020 16:04

  Mam nadzieję, że mu doyebią.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 2. kazdy bandyta #2926669 | 89.228.*.* 28 maj 2020 15:24

  zawsze mowi , ze jkest niewinny, ze go wrobiono, to sa cwane zboje, manipujuja ludzmi, sami sie szkola za krata, utylizowac zboja

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. To oczywiste. #2926655 | 83.9.*.* 28 maj 2020 14:45

  Z zaplątanego w drobne złodziejstwa starego i łagodnego człowieka kreuje się morderce.Skazano go przecież na podstawie sfałszowanego DNA ofiary.Oj ta nasza sprawiedliwość.A drugie dno jest bezdyskusyjne.Mianowicie chodzi o należne mu odszkodowanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. x #2926591 | 195.136.*.* 28 maj 2020 12:44

  jeżeli twierdzi, że nie jest kryształowy to świadczy tylko o tym, że ma bardzo niewiele do ukrycia w porównaniu do innych

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 5. zdzisław #2926582 | 31.0.*.* 28 maj 2020 12:33

  Oglądałem ten wywiad i muszę przyznać, że takiej osoby można się bać. Pan Wach potrafi ładnie formułować swoje myśli, mówi ładnie, kulturalnie, grzecznie. Inteligentny facet. A jednocześnie oskarżany był o różne bestialskie zachowania i pomijam tutaj sprawę zabójstwa, której dotyczy dzisiejsza rozprawa. Miejmy nadzieję, że przez te ostatnie lata stał się łagodniejszym człowiekiem.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Pokaż wszystkie komentarze (6)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD