W czerwcu wypłyną statki [PODCAST]

2020-05-28 18:00:57 (ost. akt: 2020-05-28 13:27:30)
Po przymusowym postoju w maju spowodowanym epidemią koronawirusa od 1 czerwca ruszają rejsy statkami Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. — Może uda nam się nadrobić straty — mówi Jakub Urbanowicz, prezes zarządu Żeglugi.
Koronawirus uziemił statki i to dosłownie, chociaż zawsze były na wodzie już od długiego majowego weekendu. W tym roku wypływają z miesięcznym opóźnieniem.
— Odbijamy się powoli od tej sytuacji, w której nic się nie działo — mówi Jakub Urbanowicz, prezes zarządu Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. — Pojawiły się już pierwsze rezerwacje i pierwsze płatności.
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym(28 maja) wydaniu m.in.


Pożegnanie z maseczkami
Od najbliższej soboty 30 maja nie będziemy musieli nosić maseczki na ulicy, ale pod warunkiem, że możemy zachować dystans dwóch metrów od innych. Od 6 czerwca będziemy mogli pójść do kina czy na basen. To efekt kolejnego luzowania gospodarki.

Rafał Szczepański Debata o przyszłości regionu
Ruszamy z cyklem debat o przyszłości gospodarczej Warmii i Mazur. Jako region potrzebujemy inwestycji, ale mamy piękną przyrodę. Czy da się to pogodzić? A może trzeba się pogodzić z tym, że u nas jest ładnie, ale biednie?

Kuźnia dziadka Jana
Jednym z tych miejsc, które zostają w pamięci, jest Kuźnia Dziadka Jana w Gwiździnach w powiecie nowomiejskim. - Ocalić od zapomnienia to mój cel - mówi Czesław Klonowski.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jeśli już ktoś wypocił taki artykuł #2926762 | 37.8.*.* 28 maj 2020 18:41

    to należałoby podać jakieś ceny, godziny kursowania promów i skąd dokąd

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)