Pomóż rozwijać szlak Green Velo. NIK przygotował ankietę dla rowerzystów

2020-05-28 07:31:05(ost. akt: 2020-05-28 07:38:38)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Najwyższa Izba Kontroli prowadzi obecnie kontrole dotyczące utrzymania i wykorzystania Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Ten najdłuższy spójnie oznakowany szlak rowerowy w Polsce liczy blisko 2 tys. km długości, łącząc pięć województw Polski Wschodniej. Chcąc uzyskać jak najszerszą informację na temat wykorzystania Szlaku, NIK uruchomiła internetową ankietę, skierowaną do osób, które skorzystały z Green Velo w latach 2018-2019.
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo został ukończony w 2015 r. Przebiega przez obszar pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Na ten Szlak składają się zarówno specjalnie w tym celu wybudowane odcinki, jak i już wcześniej istniejące, przystosowane do potrzeb rowerzystów.

Green Velo łączy ze sobą szereg atrakcji turystycznych, zarówno położonych bezpośrednio przy nim, jak i w ramach „korytarza” po obu stronach trasy. Wzdłuż Szlaku umieszczonych zostało ponad 200 Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR). Ze Szlakiem powiązano obiekty noclegowe, gastronomiczne, usługowe i inne, tworzące system Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (MPR).

Dla uzyskania pełnego obrazu utrzymania i wykorzystania Wschodniego Szlaku Rowerowego, Najwyższa Izba Kontroli opublikowała specjalną ankietę dla osób, które w latach 2018-2019 korzystały z Green Velo.

Kontrolerzy chcą zapytać o stan nawierzchni dróg, bezpieczeństwo i oznakowanie Szlaku. Pytania dotyczą także wrażeń z korzystania z Miejsc Obsługi Rowerzystów oraz z oferty Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Możliwe jest również przedstawienie własnej opinii lub uwag.

Do wypełnienia ankiety zapraszamy zarówno osoby, które przemierzyły znaczne odległości na tym Szlaku, jak i te które jeździły nim sporadycznie lub jedynie na krótkich odcinkach.


Źródło: NIK


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym(28 maja) wydaniu m.in.


Pożegnanie z maseczkami
Od najbliższej soboty 30 maja nie będziemy musieli nosić maseczki na ulicy, ale pod warunkiem, że możemy zachować dystans dwóch metrów od innych. Od 6 czerwca będziemy mogli pójść do kina czy na basen. To efekt kolejnego luzowania gospodarki.

Rafał Szczepański Debata o przyszłości regionu
Ruszamy z cyklem debat o przyszłości gospodarczej Warmii i Mazur. Jako region potrzebujemy inwestycji, ale mamy piękną przyrodę. Czy da się to pogodzić? A może trzeba się pogodzić z tym, że u nas jest ładnie, ale biednie?

Kuźnia dziadka Jana
Jednym z tych miejsc, które zostają w pamięci, jest Kuźnia Dziadka Jana w Gwiździnach w powiecie nowomiejskim. - Ocalić od zapomnienia to mój cel - mówi Czesław Klonowski.Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sto pytań nie wiadomo po co #2926570 | 37.8.*.* 28 maj 2020 12:15

  wstarczyło zapytać gdzie droga jest ok, a gdzie ujowa. A takiej drogi na tym szlaku jest w cholerę. Pytania o noclegi to już jakieś jaja. Co one mają wspólnego z tą drogą? Były już wcześniej przecież. Na drogach rowerowych najważniejsze są drogi!!! Stan ich nawierzchni. A nie noclegi u Ziutka. Dobra droga rowerowa to droga asfaltowa. Jeśli jest szutrowa to jest dramat, bo głównie są to kamienie, a nie żwir. Jeździ się po tym jak po rozsypanych kulkach łożyskowych... Są fajne odcinki koło Korsz, Węgorzewa, na Podlasiu, ale całość przeplatana polnymi drogami...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Rowerzysta. #2926528 | 5.173.*.* 28 maj 2020 11:15

  Nie ma toalet przy przystankach.Wejdzie do lasu to zobaczycie.Trzeba uważać żeby nie zadriftować na stolcu....

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. @Ewa #2926506 | 5.173.*.* 28 maj 2020 10:36

   NIK szuka głównie haków aby podważyć sens budowy infrastruktury rowerowej bo w kasie Państwa pustki i trzeba komuś zabrać kasę. A wiadomo im dłuższa trasa, tym większa szansa że coś się znajdzie, a tutaj mają aż 2000 km do znajdywania ;)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. EWA #2926470 | 83.9.*.* 28 maj 2020 09:35

    Ciekawe, czym interesuje się NIK..."Kontrolerzy chcą zapytać o stan nawierzchni dróg, bezpieczeństwo i oznakowanie Szlaku."...... A dlaczego, kiedy zwracałam się do NIK w sprawie skandalicznej sytuacji na naszym osiedlu, to NIK pisemnie odpowiedział, że takie sprawy nie są w ich kompetencji?

    odpowiedz na ten komentarz