Myśliwi pomagają szpitalowi w Ostródzie

2020-05-25 12:00:00(ost. akt: 2020-05-26 09:59:30)
Sprzęt o wartości ponad 130 tys. złotych trafił dziś do jednoimiennego szpitala zakaźnego. Pieniądze na jego zakup zebrali myśliwi z kół łowieckich Warmii i Mazur.
Zbiórka została zorganizowana pod patronatem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie. Jej inicjatorami byli Lech Serwotka, członek zarządu okręgowego PZŁ w Olsztynie oraz Waldemar Burandt, łowczy rejonowy Woskowego Koła Łowieckiego Batalion w Mielnie.

— W kilka dni zebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych — mówi Lech Serwotka. — Włączyli się myśliwi z całego regionu Warmii i Mazur i udało się zebrać 138 tysięcy złotych. Dziękuję myśliwym za ich wspaniałą postawę. Połączyliśmy siły, żeby w tej trudnej sytuacji pandemii koronawirusa nieść pomoc.

Dzięki zebranym pieniądzom, zakupione zostały m.in. monitory funkcji życiowych WelchAllyn MDS Cardio. Pozwolą one na sprawne triażowanie i monitorowanie wszystkich pacjentów w szpitalu. Przy wykorzystaniu monitorów tego typu, po wykonaniu integracji z HIS (przesyłanie opisu badania), będzie można uzyskać pełen obraz stanu pacjentów w systemie informatycznym.

— Skontaktowaliśmy się z zarządem szpitala jednoimiennego w Ostródzie, by uzgodnić, jaki sprzęt będzie im potrzebny — mówi Romuald Amborski, łowczy okręgowy PZŁ w Olsztynie. — Początkowo myśleliśmy o zakupie respiratorów, ale szpital w Ostródzie już je ma w wystarczającej ilości. Wspólnie uzgodniliśmy, że ten sprzęt jest tu bardziej potrzebny. A my jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy pomóc pacjentom i personalowi szpitala.

Nowoczesny sprzęt pozwoli usprawnić pracę pielęgniarkom przy badaniu pacjentów i ułatwi lekarzom dostęp do dokumentacji z rzetelną oceną stanu pacjentów oraz zminimalizuje ryzyko przenoszenia zakażeń między pacjentami.
- W ciągu ostatnich miesięcy, w czasie walki z epidemią koronawirusa, otrzymaliśmy najwięcej środków na zakup sprzętu w historii naszego szpitala, to kilka milionów złotych - mówi Andrzej Wiczkowski, starosta ostródzki. - Zyskaliśmy bardzo dużo. To jest sprzęt, który jest już własnością szpitala i będzie służył naszym pacjentom.

Szpital w Ostródzie, jako jeden z pierwszych został zamieniony w jednoimienny zakaźny, dedykowany pacjentom zarażonym koronawirusem. Tu odzyskało już zdrowie kilkadziesiąt osób z całego regionu.

— Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, która płynie do nas szeroko od wielu darczyńców, to zarówno firmy, jak i osoby prywatne — mówi Jacek Dudzin prezes szpitala w Ostródzie. — Łączna kwota tej pomocy od sponsorów sięga już ponad 1,8 mln złotych.
Do tego dochodzą środki z budżetu wojewody warmińsko-mazurskiego i marszałka województwa. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy szpital w Ostródzie zakupił sprzęt i środki ochrony osobistej o wartości 7 mln złotych.

Pierwszemu badaniu podał się łowczy okręgowy Romuald Amborski.Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. alibi sadystów z piórkiem? #2925310 | 185.4.*.* 25 maj 2020 20:02

  Za to, że tzw. myśliwi pomagają szpitalowi należy ich pochwalić. Ale może by tak panowie z kapelusikami z piórkiem zaprzestali wreszcie swego sadystycznego i krwawego procederu mordowania ku swej chorej uciesze zwierząt, które w skromnej liczbie ostały się w polskich lasach? Przecież ci panowie nie latają po lasach i łąkach z fuzjami po to by zdobyć tam kawał mięcha. Raczej po to by się niezdrowo wyżyć w swej sadystycznej uciesze polegającej na zamordowaniu zupełnie bezbronnej, czującej istoty. I przy okazji ostro pochlać w swym szemranym towarzystwie. To wręcz obrzydliwe...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Popieram #2925253 | 83.9.*.* 25 maj 2020 15:52

   Zgadzam się w 100% z przedmówcą. Pan Dudzin w porównaniu z poprzednikami to prawdziwy gospodarz. Oczywiście nie jest jego zasługą,że w powiecie ostródzkim jest tak mało zachorowań na koronawirusa. Zastanawiam się jednak z jakim atakiem na swoją osobę spotkałyby się prezes szpitala gdyby zachorowań było u nas więcej. To tak na marginesie. Cenię Dudzina za skromność a przy tym fachowość. I nie piszcie mi tutaj zaraz, że nie ma doświadczenia w zarządzaniu służbą zdrowia. Mamy w mieście wybitnego specjalistę od wielkich kotłów, który ma tyle wspólnego z kogeneracją co Białoruś z demokracją.

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Brawo Panie Dudzin #2925228 | 185.139.*.* 25 maj 2020 14:02

   Cieszę się ogromnie, że placówką kieruje ostródzianin z krwi i kości. Zapewne znajdą się tacy, którzy zawsze będą niezadowoleni. Szczególnie ci dla których kłopoty szpitala stanowiły pożywkę do wszczynanie burd politycznych. Pandemia niedługo się zakończy a nowoczesny sprzęt bedzie służył mieszkańcom latami. Brawo Panie Dudzin.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz