Nakrętki dla Poli z Aresztu Śledczego w Suwałkach oraz od wojsk NATO

2020-05-25 10:00:02 (ost. akt: 2020-05-25 18:56:54)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Do akcji „Nakręć się na pomaganie” włączają się kolejne podmioty. Tym razem nakrętki przywieźli funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Suwałkach. Ponad 120 kg plastikowych korków w 30 workach nazbierali głównie osadzeni, ale także funkcjonariusze i pracownicy jednostki.
Zdaniem funkcjonariuszy udział w takiej akcji ma bardzo ważny aspekt wychowawczy i resocjalizacyjny dla osadzonych. W ten prosty sposób mogą pomóc niepełnosprawnemu dziecku w długiej i kosztownej rehabilitacji, a dodatkowo poprzez selektywną zbiórkę odpadów uczą się dbać o środowisko.

Kolejną porcję nakrętek przywieźli żołnierze wojsk NATO stacjonujący w Bemowie Piskim. Żołnierze z Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Rumunii i USA przekazali je bezpośrednio dzielnicowemu z Komisariatu Policji w Białej Piskiej – asp. Adamowi Trzonkowskiemu, z którym są w stałym kontakcie.

Już 26 maja br. zorganizowany zostanie pierwszy transport nakrętek. Akcja trwa jednak dalej. Jej finał zaplanowany jest na lipiec tego roku. Wówczas ostatecznie okaże się ile wspólnymi siłami udało się nazbierać plastikowych korków. Za wszystkie bardzo serdecznie dziękujemy !!!

KPP Pisz