Policjanci wyjaśniali okoliczności kolizji drogowych

2020-05-22 08:45:59(ost. akt: 2020-05-22 08:48:49)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Działdowscy policjanci interweniowali w związku z zaistniałymi zdarzeniami drogowymi, do których doszło na terenie gminy Działdowo. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.
Wczoraj (21maja) w miejscowości Kurki w gminie Działdowo kierujący samochodem osobowym marki Opel mieszkaniec Działdowa podczas wykonywania skrętu w prawo uderzył w prawidłowo jadący samochód ciężarowy marki Man, którym kierował mieszkaniec Ostrołęki. Obecni na miejscu zdarzenia policjanci prewencji ukarali sprawcę kolizji mandatem i punktami karnymi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie doznali żadnych obrażeń.

Z kolei w rejonie miejscowości Filice w gminie Działdowo doszło do zderzenia się dwóch pojazdów, w wyniku czego uszkodzeniu uległy lusterka w tych autach. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący pojazdami marki Honda mieszkaniec powiatu nidzickiego oraz marki Renault mieszkaniec Ciechanowa w trakcie wymijania się jechali zbyt blisko osi jezdni, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów lusterkami. Mężczyźni byli trzeźwi. W tym przypadku obaj kierujący zostali pouczeni.

KPP Działdowo