Policjanci CBŚP zabezpieczyli materiały wybuchowe. Akcję przeprowadzono także w województwie warmińsko-mazurskim [VIDEO]

2020-05-21 08:37:59 (ost. akt: 2020-05-21 09:07:59)

Autor zdjęcia: CBŚP

Materiały wybuchowe i samodziałowe mieszaniny pirotechniczne, znaczne ilości prekursorów i substancji mogących posłużyć do produkcji materiałów wybuchowych, zabezpieczyli policjanci CBŚP. Akcję przeprowadzono na terenie 11 województw, w tym w woj. warmińsko-mazurskim.
Podczas ostatnich działań policjanci sprawdzili kilkanaście osób, na terenie kraju, które mogły nielegalnie wytwarzać mieszaniny pirotechniczne i posiadać prekursory materiałów wybuchowych. Samodziałowe materiały i urządzenia wybuchowe w postaci mieszanin pirotechnicznych ze względu na swoje właściwości są bardzo niebezpieczne, a ich wytwarzanie, użycie lub nawet samo przechowywanie może spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób albo mienia w znacznych rozmiarach.

Działania zostały przeprowadzone w minionym tygodniu na terenie województwa mazowieckiego, małopolskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i śląskiego.

Podczas akcji policjanci znaleźli i zabezpieczyli proch czarny, ok. 0,5 kilograma sypkich i 2,5 litra płynnych materiałów wybuchowych w postaci mieszanin pirotechnicznych. Dodatkowo ujawniono i zabezpieczono w sumie ponad 30 kilogramów i 25 litrów substancji chemicznych mogących posłużyć do produkcji samodziałowych materiałów wybuchowych, część z zabezpieczonych substancji chemicznych są to prekursory materiałów wybuchowych, a niektóre substancje są również prekursorami narkotykowymi.

Zabezpieczone podczas akcji substancje chemiczne zostaną poddane badaniom przez policyjnych biegłych. W przypadku wydania przez biegłych pozytywnych opinii, że są to materiały wybuchowe lub prekursory materiałów wybuchowych osobom, u których zabezpieczono je grozić może kara z art. 171 kk i art. 12 Ustawy o bezpieczeństwie obrotu prekursorami materiałów wybuchowych.


W akcji policjantów CBŚP wspierali funkcjonariusze z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, eksperci z zakresu chemii z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, jak również lokalnych Laboratoriów Kryminalistycznych Komend Wojewódzkich Policji oraz policyjni minerzy-pirotechnicy i technicy kryminalistyki.

źródło: CBŚP


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (21 maja) wydaniu m.in.


Cena paliw w dółKoniec taniej benzyny
Paliwo nadal jest sporo tańsze niż przed pandemią, ale eksperci przewidują stopniowy wzrost cen na stacjach, co zresztą już widać.

przedszkole Koronalojalki coraz bliżej Olsztyna
Oświadczenia mają zmienioną formę, bo podpisywać je będą nie tylko wychowawcy, ale i rodzice. Poza tym konsultacje ogłoszone przez MEN mają być nielegalne, a nauczyciele nie dostaliby za nie pieniędzy. Co dalej z chaosem w szkołach?


Rejestruj się online
Zakazy związane ze stanem pandemii niejednemu zabrały pracę. W Olsztynie ponad 500 osób trafiło na bruk. Kiedy idą do pośredniaka, trafiają na zamknięte drzwi. Sprawdziliśmy, co ma robić bezrobotny, żeby zarejestrować się w Urzędzie Pracy.Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ono #2923814 | 83.9.*.* 21 maj 2020 13:23

  I skończą jak Kwiecień ci ludzie nie potrafią myśleć nie przestrzegają zaleceniom CIA czy Mossadu niszczą amerykańską demokrację w naszym kraju. Kto jest zagrożeniem władzy jest zagrożeniem starszych i mądrzejszych.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. rtyiujhgkl. #2923738 | 77.111.*.* 21 maj 2020 10:16

  no i teraz pewnie biedny piroman siedzi i płacze :-?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Czyżby ???? #2923731 | 37.8.*.* 21 maj 2020 10:01

  A może do łowów na te wstrętne wirusy CoV 19 i na kaczklanowirusa się szykowali ??? A może te pismaski bez atestu Kasy SZUMNY 20 planowali do producenta odstrzelić

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 4. j. #2923716 | 83.5.*.* 21 maj 2020 09:25

  Materiały wybuchowe używają kłusownicy do ogłuszania ryb

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Zenon #2923715 | 188.146.*.* 21 maj 2020 09:25

  No co tu gadac. Jaka policja takie wyniki. Za zlodzieji politykow sie wezcie a nie tylko tych obywateli terroryzujecie. I gazem pryskacie jak wychodza na ulice przedstawic swoje niezadowolenie znow echo ludu milczy. Nikt nie przedstawia zdjeci jak psi patrol psika ludzim gazem w twarz. Nie wazne czy dziecko kobieta czy starszy stoja trzeba pryskac. Zero szacunku dla aparatu. Jedzcie uczcie sie szacunku do obywateli i obowiazujacefo prawa. Posluszenstwo dla przelozonych zostalo wam zaszxzepione najszybciej.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)