Dwa potrącenia pieszych w odstępie kilkunastu minut w tym samym miejscu [ZDJĘCIA]

2020-05-20 07:43:50(ost. akt: 2020-05-20 08:56:53)

Autor zdjęcia: Mateusz Huzar

We wtorek 19.05 doszło do potrącenia dwóch osób w okolicy Olsztyńskich Zakładów Graficznych. Oba potrącenia nastąpiły w odstępie kilkunastu minut. Policja apeluje o ostrożność.
Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 14 na ul. Dworcowej.

Jak wynika z ustaleń Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie , 62-letnia kobieta prawidłowo przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych. 73-letni kierowca toyoty nie zatrzymał się przed przejściem i najechał na pieszą. Mężczyzna jechał lewym pasem ruchu w kierunku ul. Towarowej. Na szczęście niewielka prędkość jazdy sprawiła, że poszkodowana kobieta, po tym jak się przewróciła, sama wstała i na szczęście nie potrzebowała hospitalizacji – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 500 zł. Otrzymał 10 punktów karnych.
Kilkanaście minut później po przeciwnej stronie ulicy (ul. Towarowa) doszło do kolejnego potrącenia.

- W tym przypadku 35-letni kierowca seata nie zachował należytej ostrożności przed przejściem dla pieszych, na skutek czego potrącił 40-latkę prawidłowo przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Na miejsce skierowano zespół ratownictwa medycznego, który karetką zabrał kobietę do szpitala – dodał oficer prasowy policji.

Kierowcy seata zatrzymano prawo jazdy. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Policja apeluje o ostrożność. Warunki pogodowe są niesprzyjające zarówno dla pieszych jak i dla kierowców.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (20 maja) wydaniu m.in.


LOT nie poleci jeszcze z Szyman
Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają połączenia krajowe. W reaktywowanej siatce połączeń nie ma jeszcze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

E-hulajnogą może jeździć tylko jedna osoba
To kolejna wersja przepisów przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury. Określają one zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi. W stosunku do poprzedniej wersji zmian jest niewiele. Rozpoczynają się konsultacje społeczne.

Zostali bez dachu nad głową
Pani Anna Cieślak samotnie wychowuje pięcioro dzieci. W wyniku pożaru rodzina straciła dach nad głową i cały dobytek. Do tej pory nie mają gdzie mieszkać. Pomieszkują u rodziny i bliskich znajomych. Czy znajdą swoją ostoję?


Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kudo #2923837 | 188.147.*.* 21 maj 2020 14:34

  Samobójców nie brakuje , za głupotę i nieszanowanie swojego życia piesi powinny słony mandat dostać nawet na pasach

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Real #2923622 | 88.156.*.* 20 maj 2020 23:29

  Każde potracenie pieszego jest dramatyczne i to jest smutne, że dochodzi do takich. Moim zdaniem przyczyna jest bardziej złożona niż się wydaje. Ratuszowe urzędniki zignorowały gwałtowny wzrost natężenia ruchu w tym mieście, a decyzje skupiały się na leczeniu objawów nie przyczyn. W planach zabrakło spojrzenia we wcale nie tak odległą przyszłość, zabrakło wyobraźni. Zamiast tego prezydenckie skupili się na UTRUDNIANIU życia kierowcom, a nie na rozwiązywaniu konkretnych spraw. I tak ulica LImanowskiego, rondo Bema, Kętrzyńskiego są już tak obciążone ruchem i tak niewydolne w godzinach szczytu, że dziwi mnie tak mała ilość potrąceń, stłuczek i wypadków. Przecież to JEDYNY kierunek aby dostać się do dzielnic południowych (Nagórki, Jaroty i Pieczewo) z pólnocno-wschodnich części miasta (Wadąg, Kieźliny, częściowo Zatorze i Zielona Górka). Aż się prosi co najmniej od 2 dekad zaplanowanie kolejnej przeprawy mostowej na Zatorzu. Od co najmniej 20 lat przytomny urbanista widziałby taką konieczność ale nie prezydenccy. Tramwaje im w głowach zaszumiały!!!!!! I mamy co mamy. Nie dziwię się kierowcom, że się spieszą. Każdy po robocie bywa zmęczony a jazda po ulicach Olsztyna NAPRAWDĘ NIE jest przyjemna. Jest wk........a, a to wkurzenie dopełni parę "elek" w godzinach szczytu, co akurat tam, w tym ciągu ulic potrafią się znaleźć, właśnie w godzinach szczytu!!!!! Panie prezydencie, bezradna Rado Miasta!!!!!! Ciąg ulic Limanowskiego, Bema, Kętrzyńskiego, to nieszczęsne rondo koło Grafika, Dworcowa do Piłsudskiego - TO KIERUNEK, KTÓRYM WIĘKSZOŚĆ KIEROWCÓW M.U.S.I. przejechać aby dojach do swoich domów!!!!!! Czas to zauważyć!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Marsjanin #2923503 | 88.156.*.* 20 maj 2020 18:24

   Treść komentarza tyczy się ogólnej sytuacji na ulicach a nie tych konkretnych przypadków. Samochody to nie statki kosmiczne, które pojawiają się nie wiadomo skąd. Trzeba patrzeć gdzie się lezie. Jestem kierowcą i widzę jak połowa pieszych włazi na przejścia w ogóle nie patrząc co się dookoła nich dzieje. Gdyby piesi zachowywali minimum ostrożności to by nie było tylu potrąceń. Kierowca ma 100 razy więcej roboty za kółkiem niż pieszy, czasem może go coś rozproszyć. Od pieszego wymaga się jedynie by przynajmniej raz spojrzał w prawo i raz w lewo, tak trudno to ogarnąć ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. lwx #2923475 | 83.9.*.* 20 maj 2020 17:20

    Pamiętam apele za czasów Bieruta potem kolejno Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego. Minęło 70 lat i nic się nie zmieniło .Pozostało nawet "Stańcie do apelu". Po co więc jakiekolwiek przepisy? Totalna niemoc całego naszego społeczeństwa. Po prostu nie potrafimy a może jeszcze gorzej nie chcemy. Tylko po co więc te ciągłe apele.

    odpowiedz na ten komentarz

   2. Hfd #2923344 | 37.248.*.* 20 maj 2020 12:47

    Na tym przejściu łatwo o wypadek. Niektórzy kierowcy zachowują się jakby przejścia dla pieszych i ludzi nie widzieli.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)