Będziecie się szczepić na koronawirusa?

2020-05-27 20:00:00(ost. akt: 2020-05-27 20:10:50)
Jak informuje Marek Jarosz, system szczepień został ponownie uruchomiony.

Jak informuje Marek Jarosz, system szczepień został ponownie uruchomiony.

Autor zdjęcia: pixabay

Ekolodzy mają znowu używanie. Tym razem na celownik wzięli sobie burmistrza Bartoszyc. Najpierw małe wyjaśnienie. W Polsce jakoś tak się dziwnie porobiło, że słowo ekolog nabrało takiej wartości jak profesor. Więc jak ktoś występuje jako ekolog, to jakby już z samego tego miał rację, choćby nie wiem, jakie plótł bzdury.
Dla mnie, jeżeli ktoś określa się mianem ekologa, to wystarczający powód, żeby przyjąć, że ten, którego ekolog krytykuje, ma z założenia rację. Bartoszyce to kolejny na to przykład. Władze miasta zrewitalizowały leżący w centrum miasta Plac Konstytucji 3 Maja, który wcześniej był utrzymany w stylu i duchu późnego Gomułki. Przy okazji wycięto kilkanaście drzew i nieco trawników i w ich miejsce nasadzono nową zieleń i zbudowano fontannę. Wywołało to gniew zielonych ludzików, głównie zresztą spoza naszego regionu.

— Plac ma być żywy, nie do siedzenia pod drzewami. Jest po to, aby robić imprezy, żeby można było rozstawić kramy, by wojsko mogło złożyć przysięgę czy straż pożarna obchodzić swoje święto — powiedział Piotr Petrykowski, burmistrz Bartoszyc w TVP 3 Olsztyn. No właśnie, to jest plac, a nie park czy jakiś skwer. Plac, który ma służyć mieszkańcom Bartoszyc. Mają tam stać kramy, ma to być centralne miejsce spotkań mieszkańców miasta. Wyciętych drzew mi żal, ale w takich sytuacjach zawsze należy stawać po stronie ludzi, a nie obrony zieleni za wszelką cenę. No chyba, że chcemy, by nasz region pokrył mech i paprocie. Ale wtedy to już po prostu nic nie budujmy, żeby się wszystko wokół nas pięknie zieleniło.

Ale ekolodzy mają teraz chyba większy problem niż bartoszycki plac. NASA poinformowała właśnie, że od ponad 100 dni na Słońcu nie zaobserwowano żadnych plam słonecznych, co świadczy o niskiej aktywności Słońca. Efektem tego mogą być między innymi mrozy. Co może spowodować spowolnienie ocieplenia klimatu, czym tak bardzo są zatroskani nasi i nie nasi ekolodzy. Ja do teorii ocieplania się klimatu, przez radykalnych ekologów, podchodzę z dużą rezerwą. Tak czy inaczej wydaje mi się, że teraz ważniejsze dla nas wszystkich jest kwestia obowiązkowych szczepień.

Koronawirus nam chyba powoli odpuszcza i zaczynamy zapominać (szczególnie w naszym regionie), że ludzie wciąż na niego chorują i umierają. Miałem nadzieję, że wysyp koronawirusa spowoduje, że rząd weźmie się w końcu poważnie za obowiązkowe szczepienia. Ale jakoś chyba nie ma do tego serca. A swoją drogą, kiedy już wynajdziemy szczepionkę na koronawirusa, to jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację, że np. deweloperzy będą budować domy tylko dla zaszczepionych, że niektóre kraje zamkną przed nieszczepionymi swoje granice. A na przykład jakieś hotele na Mazurach będą przyjmować wyłącznie zaszczepionych gości.

A przy okazji zapraszam państwa na gazetaolsztynska.pl na zapowiadającą się bardzo ciekawie dyskusję — jakich inwestycji potrzebujemy. Czy turystyka nas wyżywi? Czy w naszym regionie jest miejsce dla przemysłu? Startujemy 28 maja o 10 na gazetaolsztynska.pl.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #2931219 | 79.124.*.* 8 cze 2020 21:20

    wojsko swoją przysięgę może składać w koszarach na placu apelowym - a nie na placu w mieście które powinno być oazą zieleni , jak widać urzędnicy tego grodu wolą oazę betonu

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz