Dokonali obywatelskiego zatrzymania. Z pomocą ruszył policjant po służbie

2020-05-18 11:03:37(ost. akt: 2020-05-18 14:23:24)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie – sierż. Dawida Lamparskiego, który w czasie wolnym od służby - wraz z sąsiadem będącym świadkiem zdarzenia - zatrzymał sprawcę zniszczenia automatycznego szlabanu i jak się później okazało – usiłowania kradzieży motoru. 26-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
W ubiegłym tygodniu na jednym z olsztyńskich osiedli doszło do zniszczenia automatycznego szlabanu. Sprawca został zauważony przez jednego z mieszkańców, który wezwał służby i wraz z sąsiadem – będącym po służbie funkcjonariuszem Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie sierż. Dawidem Lamparskim - zatrzymał próbującego uciec z terenu osiedla sprawcę przestępstwa.

Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu został przekazany mężczyzna. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Olsztyna. Wartość zniszczonego mienia oszacowano na 2200 złotych. W tym samym czasie do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie o kradzieży motoru z tej samej ulicy, na której doszło do zniszczenia szlabanu. W trakcie czynności okazało się, że ten sam 26-latek próbował ukraść jednoślad. Pojazd został odnaleziony przez policjantów w pobliskim stawie.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i usiłowania kradzieży, do których się przyznał. Swoje zachowanie tłumaczył działaniem alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Motor wrócił do prawowitego właściciela.


Źródło KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (18 maja) wydaniu m.in.


Przepisy są ważniejsze od ludzi
 Dramat 89-letniej Teresy Balcerzak z Olsztyna. Dwa miesiące temu zmarł jej maż. Kobieta z demencją i na wózku inwalidzkim musiała pojechać do banku, żeby jej syn mógł opłacać jej rachunki. Dlaczego? Bo, takie są przepisy.

Marta TrawczyńskaBędą pozwy o odszkodowanie
Jest już pierwszy pozew o odszkodowanie od Skarbu Państwa za straty spowodowane w wyniku zamrożenia gospodarki. Coraz więcej przedsiębiorców  rozważa taką drogę, bo wyniku obostrzeń rząd wpędził ich w tarapaty finansowe.

Zadawajcie nam mniej lekcji
Nie mamy na nic czasu, tylko lekcje - skarżą się uczniowie. Mają więcej pracy niż przed pandemią, dlatego przewodniczący młodzieżowych rad miast z całej Polski apelują o to, by mniej zadawać. Do apelu przyłączyła się rada z Iławy.Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. yrec #2922530 | 89.228.*.* 18 maj 2020 18:52

  To szlachetne...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Sad #2922513 | 109.241.*.* 18 maj 2020 18:04

  Plus tej sytuacji jest taki, że część policjantów była po prostu nią zajęta, a dzięki temu mniej ich było aby pryskać ludzi gazem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Brawo #2922486 | 37.47.*.* 18 maj 2020 16:53

   Gratuluję mieszkańcom takich sąsiadów. Pijaków przegonią, wandala złapią, a jeszcze i motocykl odnajdą. Sąsiedzi powinni im grila zafundować w ramach rewanżu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. lxz #2922474 | 95.40.*.* 18 maj 2020 16:34

   I jaki morał z tego, młodzież nie pijcie alkoholu, bo małpiego rozumu dostajecie, już nie mówiąc , co rządzi po gorzałce ?.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. ji #2922459 | 31.0.*.* 18 maj 2020 16:05

   a kim z zawodu był sąsiad

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (6)