Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje ze startu w wyborach [VIDEO, AKTUALIZACJA]

2020-05-15 09:28:26(ost. akt: 2020-05-15 10:31:51)
Małgorzata Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońska

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dotychczasowa kandydatka Koalicji Obywatelskiej poinformowała w Sejmie, że nie weźmie udziału w wyborach prezydenckich. Kto ją zastąpi? Tego jeszcze nie wiemy.
Była już kandydatka PO na prezydenta Polski przyznała, że spadki, które odnotowała w sondażach wynikały z tego, że Polacy nie wiedzieli, czy startuje, czy nie. Przypomnijmy bowiem, że Kidawa-Błońska wiele razy zapewniała, że nie weźmie udziału w wyborach 10 maja, uważając pomysł ich przeprowadzenia w czasie pandemii jako niebezpieczny.

O tym, że Kidawa-Błońska może się wycofać z wyborów mówiło się już od pewnego czasu. A jednym z powodów było spadające poparcie dla niej. Według sondaży w kwietniu na Kidawę-Błońską chciało głosować zaledwie 4 proc. wyborców. Wyprzedzali ją nie tylko prowadzący w sondażach Andrzej Duda, ale także Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, Robert Biedroń i Krzysztof Bosak.

Dzisiaj o godzinie 10 spotka się zarząd PO. Władze partii mają wskazać nowego kandydata w wyborach prezydenckich.

Nieoficjalnie mówi się, że Kidawę-Błońską zastąpić może Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy lub Radosław Sikorski, europoseł i były minister spraw zagranicznych.O komentarz dotyczący decyzji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej poprosiliśmy Annę Wasilewskę, poseł PO:

— Uważam, że Małgorzata Kidawa-Błońska zrobiła bardzo dużo dla Polaków, że jednak wybory 10 maja się nie odbyły, bo były wielkim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Cały czas podkreślała, że wybory muszą być bezpieczne. I niestety zapłaciła za to spadkiem sondaży. I teraz, jak powiedziała, nie chce być jakimkolwiek obciążeniem dla PO. O godz. 10 zaczął się zarząd PO i zapadną decyzje, kto ją zastąpi. Tu wymienia się trzy nazwiska: Rafała Trzaskowskiego, Radosława Sikorskiego i Tomasza Grodzkiego.


Więcej informacji wkrótce.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (14 maja) wydaniu m.in.

Rafał SzczepańskiNikt nie odwołał wakacji
Jesteśmy regionem turystycznym, a przynajmniej takie mamy aspiracje i ambicje. Dlatego trzeba wyciągnąć lekcję z pandemii. I może zabrzmi to okrutnie, ale musimy poszukać swojej szansy w tym, co zgotowała nam pandemia koronawirusa.

Wirus u dentystów podwyższa ceny
Koronawirus drenuje kieszenie Polaków. Teraz doszły podwyżki wizyt u stomatologów, którzy naliczają opłatę za „ochronę przed koronawirusem”. W Olsztynie nie jest jeszcze najgorzej, ale też są dopłaty za środki ochronne.

szpital wbiskupcuNowy tomograf dla szpitala w Biskupcu
Dzięki środkom unijnym będącym w gestii marszałka województwa oraz wsparciu sponsorów już niedługo Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu może wzbogacić się o nowy, nowoczesny tomograf komputerowy.


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. slayer #2921149 | 176.221.*.* 15 maj 2020 20:40

  I bardzo dobrze. Starych kart do głosowania nie da się teraz wykorzystać i będzie dym. Dym i smród. Podejrzewam ze to jest tylko po to by usmiercic politycznie sasina . Nie długo szumowski poleci za maseczki. Potem cały pis skona. Jak się to uda to szybko zniknie usmiech z twarzy jarka a wraz z nim zniknie najgorszy raper na swiecie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 2. As #2921011 | 87.187.*.* 15 maj 2020 15:55

  Taki intelekt zmarnować!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 3. anna #2920901 | 91.231.*.* 15 maj 2020 12:14

  Tłumaczenie pani MKB raczej bardzo pokrętne. Ale POtraktowanie jej w partii było skandaliczne. Chyba B. Budka w swoich manipulacjach sam się już pogubił. Następni kandydaci, żal nawet komentować. :(

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. As #2920898 | 5.173.*.* 15 maj 2020 12:07

  Przepraszam, a kto to?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. NOi #2920838 | 95.41.*.* 15 maj 2020 10:29

   Trzaskowski to zdecydowanie lepszy kandydat i na niego wielu ludzi zagłosuje jestem tego pewien .

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (8)