Policjant po służbie pomógł w ujęciu włamywacza

2020-05-14 12:48:56(ost. akt: 2020-05-14 14:01:20)

Autor zdjęcia: Fot. Pixabay

Olsztyńscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło na przełomie marca i kwietnia. W zatrzymaniu mężczyzny pomógł będący po służbie policjant kryminalny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Okazało się, że zatrzymany 44-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwo i będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Na początku kwietnia 2020 roku olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Olsztyna. Łupem sprawcy padły m.in. sprzęt elektroniczny, zegarki, markowa odzież, waga łazienkową czy odżywki sportowe. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę ponad 4 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Kilka dni później wskazanego mężczyznę zauważył w jednym z miejskich autobusów będący po służbie policjant kryminalny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjant natychmiast powiadomił o tym funkcjonariuszy z olsztyńskiej jednostki Policji. Po chwili na miejscu pojawił się patrol policjantów pionu kryminalnego, który zatrzymał mężczyznę na przystanku autobusowym.

Policjanci potwierdzili dane 44-latka z Olsztyna. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwo. 44-latek będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (14 maja) wydaniu m.in.

Będą nowe fotoradary
Na ulicach niebawem pojawią się nowe fotoradary i kamery do wyłapywania kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Przybędzie też nieoznakowanych pojazdów z rejestratorami.

Wreszcie pójdziemy do fryzjera!
Od 18 maja będziemy mogli już pójść do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wczoraj trzeci etap znoszenia obostrzeń. Tymczasem niektórzy przedsiębiorcy rozważają pozwy o odszkodowanie od Skarbu Państwa.

Wiemy, jak wygrać z wirusem
O tym, czy i jak Warmia i Mazury są przygotowane na dalszą walkę z zagrożeniem epidemiologicznym, czy przestrzegamy zakazów i kto jest bohaterem tego czasu, rozmawiamy z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mu #2920605 | 5.173.*.* 14 maj 2020 19:39

    Uwaga złodzieje bydła .

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Misza #2920489 | 31.0.*.* 14 maj 2020 16:13

    Stosownæ karæ było by odrabanie rączek

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz