Strażacy musieli wyciąć drzewo, ale uratowali młodą sowę

2020-05-14 11:46:13 (ost. akt: 2020-05-14 12:49:42)

Autor zdjęcia: Archiwum OSP Miłakowo

Niezwykła akcja strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie. Wezwani do pożaru przydrożnego drzewa uratowali młodą sowę.
W środowe popołudnie, 13 maja zgłoszono pożar przydrożnego drzewa, w okolicy miejscowości Książnik – gmina Miłakowo. Do akcji gaśniczej zadysponowano jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z miłakowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Okazało się, że drzewo pali się wewnątrz pnia. Strażacy ugasili pożar i ocenili stan drzewa. Niestety, stanowiło poważne zagrożenie dla ruchu na drodze powiatowej. Pień wewnątrz był wypalony. Drzewo mogło w każdej chwili powalić się na jezdnię. Trzeba było je ściąć.

Strażacy przed wycinką spostrzegli, że w jego koronie znajduje się ptasie gniazdo. Podejrzewając, że o tej porze roku mogą w nim znajdować się młode ptaki, zdjęli gniazdo z drzewa. Nie mylili się, była w nim młoda sowa.

Drzewo bezpiecznie zostało wycięte, ale młody ptak nie został pozostawiony sam sobie. Miłakowscy strażacy przewieźli sowę do schroniska dla ptaków w Bukwałdzie.
Opr. st. kpt. Grzegorz RóżańskiCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (14 maja) wydaniu m.in.

Będą nowe fotoradary
Na ulicach niebawem pojawią się nowe fotoradary i kamery do wyłapywania kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Przybędzie też nieoznakowanych pojazdów z rejestratorami.

Wreszcie pójdziemy do fryzjera!
Od 18 maja będziemy mogli już pójść do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wczoraj trzeci etap znoszenia obostrzeń. Tymczasem niektórzy przedsiębiorcy rozważają pozwy o odszkodowanie od Skarbu Państwa.

Wiemy, jak wygrać z wirusem
O tym, czy i jak Warmia i Mazury są przygotowane na dalszą walkę z zagrożeniem epidemiologicznym, czy przestrzegamy zakazów i kto jest bohaterem tego czasu, rozmawiamy z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ZnAnY #2920812 | 79.185.*.* 15 maj 2020 09:49

  Drzewo może nie było najlepszej kondycji ale do odchowu mogli pozostawić gniazdo, nie ścinając drzewa. 3 czy 5 tygodni na pewno by wytrzymało, a później służba drogowa sama dokonała by wycinki. Ptaki przewiezione do ośrodków nie pozostają już wtedy dzikie tylko stają się oswojone. Matki nie ma przy małych i trzeba je samemu dokarmiać. Więc chyba ktoś nie do końca przemyślał , podjęte działania ściągając drzewa. Jeżeli już dendrolodzy stwierdzili że drzewo jest słabej kondycji , pozostało wygrodzić bezpiecznie.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. brawo #2920503 | 88.156.*.* 14 maj 2020 16:39

  brawo strażacy na was zawsze można liczyć!!!!!!!!!!! i przyroda również

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. wert #2920393 | 31.1.*.* 14 maj 2020 13:04

  Samo się zapaliło?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD