Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Przedszkola i żłobki w Olsztynie przygotowują się do otwarcia

2020-05-14 11:38:54 (ost. akt: 2020-05-14 11:53:03)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

W poniedziałek, 18 maja, otwarte zostaną przedszkola i żłobki prowadzone przez miasto. Funkcjonowanie jednostek oświatowych i opiekuńczych będzie jednak ograniczone.

— Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta zostaną opublikowane zarządzenia w sprawie wznowienia funkcjonowania przedszkoli i żłobków, prowadzonych przez miasto w okresie epidemii, zgodnie z którymi wprowadzone zostaną w ww. placówkach kryteria przyjmowania dzieci oraz zobowiązanie dyrektorów tych placówek do opracowania szczególnych procedur organizacji pracy w tym okresie, by pobyt dzieci w przedszkolu i żłobku był bezpieczny dla nich samych, dla rodziców oraz pracowników — informuje prezydent Piotr Grzymowicz.

I dodaje: — Z uwagi na zróżnicowane struktury organizacyjne poszczególnych przedszkoli i żłobków, warunki lokalowe i wyposażenie, poszczególne instytucje opieki mogą wprowadzić różne godziny i zasady świadczenia wychowania i opieki. Organizacja pracy będzie w obecnym reżimie sanitarnym niezwykle trudna, budzi wiele wątpliwości i obaw, zarówno u rodziców, jak i dyrektorów oraz pracowników tych placówek.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania poszczególnych przedszkoli i żłobków można uzyskać bezpośrednio poprzez indywidualny kontakt z placówką.

Źródło: UM


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (14 maja) wydaniu m.in.

Będą nowe fotoradary
Na ulicach niebawem pojawią się nowe fotoradary i kamery do wyłapywania kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Przybędzie też nieoznakowanych pojazdów z rejestratorami.

Wreszcie pójdziemy do fryzjera!
Od 18 maja będziemy mogli już pójść do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wczoraj trzeci etap znoszenia obostrzeń. Tymczasem niektórzy przedsiębiorcy rozważają pozwy o odszkodowanie od Skarbu Państwa.

Wiemy, jak wygrać z wirusem
O tym, czy i jak Warmia i Mazury są przygotowane na dalszą walkę z zagrożeniem epidemiologicznym, czy przestrzegamy zakazów i kto jest bohaterem tego czasu, rozmawiamy z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rysa #2920425 | 195.136.*.* 14 maj 2020 14:05

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Otwierać żłobki, przedszkola i szkoły podczas gdy jest stan pandemii, a zachorowalność rośnie? Ktoś w rządzie nie miał dzieci? To nienormalne.

  2. Klementyna #2920370 | 79.190.*.* 14 maj 2020 11:58

    A do roboty wrócić nie łaska ? No to jest mega pożywka dla leni. W pierwszej kolejności po powrocie do zwolnienia.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)