Ozdrowieńcy dzielą się osoczem [PODCAST]

2020-05-12 15:49:45 (ost. akt: 2020-05-12 18:00:38)

Autor zdjęcia: pixabay.com

RCKiK pobrało osocze od dwóch pierwszych osób, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem. Dzięki ich postawie możliwe będzie wsparcie chorych na Covid-19.
Jak poinformowała nas Grażyna Kula, dyrektorka Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Kwiolecznictwa w Olsztynie, ozdrowieńcy, którzy zgłosili się do centrum, zdawali sobie sprawę z powagi sytuacji i dlatego chcieli pomóc innym chorym.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (12 maja) wydaniu m.in.

Koronawirus jest jak walec
Dobrze to już było — to najkrótsza ocena tego, co dziś dzieje się w gospodarce. Pandemia kończy prawie trzy dekady wzrostu gospodarczego w Polsce. Ekonomiści szacują, że w tym roku nasza gospodarka skurczy się o 4,3 proc.

Najważniejsze, że są klienci
Minął tydzień od otwarcia galerii handlowych. Ruszyliśmy do nich chętnie, bo w sumie oba największe centra handlowe odwiedziło w tydzień 100 tys. klientów. Dlatego galerie przyznają, że nie jest źle, choć... mogłoby być lepiej.

Polska na wyborczym zakręcie
Kiedy odbędą się wybory prezydenckie, to dziś pytanie bez odpowiedzi. Są tylko spekulacje polityków, bardziej lub mniej mniej prawdopodobne. Ale wciąż są to tylko dywagacje, choć często przewija się data 28 czerwca.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bolo #2919856 | 94.254.*.* 13 maj 2020 10:36

    Jakie brawa i podziękowania??? Niby za co??? Ja oddaje krew odkąd tylko zostałem pełnoletni. Mam oddane zapewne więcej niż Ci ozdrowieńcy z artykułu mają jej w sobie razem wzięci i nigdy ( jak i reszta ZHDK) nie oczekiwałem żadnego dziękuję ani fanfarów. Są za to epitety i obelgi od innych ludzi jak się wchodzi do lekarzy bez kolejki.... Pozdrawiam wszystkich ZHDK o Nas nigdy się nie mówi choć nie rzadko mamy oddane po 30-kilka litrów krwi..

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. echo #2919627 | 185.165.*.* 12 maj 2020 19:17

    Wielkie brawa i podziękowania. Promować takie postawy w mediach i dużo o tym mówić i pisać a nie o patusach i patusiarach z których później element robi bohaterów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)