S7 Napierki - Płońsk w budowie [VIDEO]

2020-05-12 08:41:03 (ost. akt: 2020-05-12 09:52:03)

Autor zdjęcia: GDDKiA Olsztyn

Trwają prace w terenie na ponad 70-kilometrowym odcinku S7 od granicy województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do obwodnicy Płońska. Część z nich kierowcy mogą obserwować w czasie podróży obecną DK7. Tak jest na krótkim odcinku za Napierkami oraz pomiędzy Glinojeckiem i Płońskiem.

S7 Napierki - MławaNa tym odcinku, o długości prawie 14 km prace budowlane ruszają. Rozpoczęły się prace przy wykonywaniu wykopów i nasypów. Na obiektach mostowych wykonywane były wykopy pod fundamenty, zbrojenie i betonowanie ław fundamentowych. Wykonawca prowadzi także prace sanitarne przy wykonywaniu kanalizacji deszczowej oraz roboty teletechniczne związane z usunięciem kolizji telekomunikacyjnej. Rozpoczynają się także prace archeologiczne.

S7 Mława - StrzegowoO ile poprzedni odcinek na krótkiej części biegnie wzdłuż obecnej DK7 to ten w całości prowadzi nowym śladem po wschodniej stronie Mławy. Prace budowlane na odcinku o długości ok. 21,5 km zaczęły się w październiku ubiegłego roku. Wykonywane są nasypy i wykopy. Prowadzone są wzmocnienia terenu w postaci wymiany gruntów. Na obiektach mostowych wykonywane są prace betoniarskie i zbrojarskie oraz palowanie. Wykonywana jest izolacja fundamentów. Równolegle toczą się roboty teletechniczne – budowa kanału technologicznego oraz prace archeologiczne. Porządkowany jest teren po rozbiórkach. Zaawansowanie rzeczowe kontraktu wynosi ponad 13 proc.

S7 Strzegowo - PieńkiBlisko 22-kilometrowy odcinek trasy omija Strzegowo a od Glinojecka biegnie wzdłuż obecnej DK7. Prace budowlane na tym odcinku zaczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Wykonywane są nasypy i wykopy oraz wymiany gruntów. Na odcinku trasy głównej wykonywana jest podbudowa pomocnicza z mieszanki związanej cementem. Na obiektach mostowych betonowane są kolejne elementy konstrukcyjne. Usuwane są kolizje energetyczne. Trwają rozbiórki budynków, porządkowany jest teren po wycince. Prowadzone są prace archeologiczne. Zaawansowanie rzeczowe kontraktu wynosi ok. 18 proc.

S7 Pieńki - PłońskPrace na tym blisko 14-kilometrowym odcinku zaczęły się również, tak jak na sąsiednim, we wrześniu 2019 r. Wykonawca prowadzi prace przy nasypach i wykopach, co doskonale widać z obecnej DK7. Na drogach zbiorczych rozpoczął układanie podbudowy zasadniczej w technologii recyklingu na zimno. Na obiektach mostowych trwa zbrojenie, szalowanie i betonowanie poszczególnych elementów konstrukcyjnych obiektów. Trwają rozbiórki budynków, porządkowany jest teren po wycince. Równolegle toczą się prace archeologiczne. Zaawansowanie rzeczowe kontraktu wynosi prawie 16 proc.

GDDKiA OlsztynCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (12 maja) wydaniu m.in.

Koronawirus jest jak walec
Dobrze to już było — to najkrótsza ocena tego, co dziś dzieje się w gospodarce. Pandemia kończy prawie trzy dekady wzrostu gospodarczego w Polsce. Ekonomiści szacują, że w tym roku nasza gospodarka skurczy się o 4,3 proc.

Najważniejsze, że są klienci
Minął tydzień od otwarcia galerii handlowych. Ruszyliśmy do nich chętnie, bo w sumie oba największe centra handlowe odwiedziło w tydzień 100 tys. klientów. Dlatego galerie przyznają, że nie jest źle, choć... mogłoby być lepiej.

Polska na wyborczym zakręcie
Kiedy odbędą się wybory prezydenckie, to dziś pytanie bez odpowiedzi. Są tylko spekulacje polityków, bardziej lub mniej mniej prawdopodobne. Ale wciąż są to tylko dywagacje, choć często przewija się data 28 czerwca.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Car Wszechpolski Jarosław 1 Kulawy #2919591 | 195.225.*.* 12 maj 2020 18:07

  Bo półgłówki to elektorat pisssu i te wpisy trzeba usuwać. Wstyd na cały świat mają pełna władzę a wyborów zgodnie z prawem nie mogą przeprowadzić Banda durni i oszustów z tobą ruy, na czele.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. uuv #2919474 | 178.36.*.* 12 maj 2020 13:41

  Teraz niech jeszcze zrobią to, co jest na etapie przetargów, czyli Płońsk- Czosnów. Wtedy wjeżdżający do Wawy dopiero zobaczą, co to jest korek na wlocie od strony Gdańska :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. N0 #2919467 | 77.112.*.* 12 maj 2020 13:28

   To teraz Warszawka będzie miała szybszą drogę na Warmię aby syfić brudzić i pajacować

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. wojtek #2919459 | 176.97.*.* 12 maj 2020 13:14

   I to jest potrzebna inwestycja a nie jakiś przekop za 2 miliardy dla kajaków.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. jol #2919346 | 31.0.*.* 12 maj 2020 10:05

   tylko się cieszyć będzie wreszcie dobry dojazd do W-wy i dalej na Śląsk no i najważniejsze bedzie można szybko dojechać na lotnisko do Modlina

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (6)