Olsztyn chce pomóc Ślązakom

2020-05-11 16:25:11 (ost. akt: 2020-05-11 16:36:55)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Pracownicy nadzoru epidemiologicznego z Olsztyna będą wspierać swoich kolegów ze Śląska, którzy walczą z największym ogniskiem zakażeń koronawirusem.
Kilkaset dodatnich wyników na obecność koronawirusa u górników to poważny problem, z którym zmierzyć się muszą nie tylko lekarze ze Śląska, ale i służby sanitarne. Żeby odciążyć kolegów z Katowic i okolic, szef olsztyńskiego sanepidu gotów jest skierować do pomocy swoich ludzi.

Jak poinformował Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny, do wsparcia Ślązaków zostaną oddelegowane osoby, które mają doświadczenie w ustalaniu kręgu osób, z którymi mieli do czynienia zakażeni koronawirusem. W poniedziałek rano szef olsztyńskiego sanepidu nie wiedział jeszcze, czy pracownicy pojadą na Śląsk, czy swoją pomocą będą służyć zdalnie.

Śląsk jest obecnie regionem, w którym liczba nowych zachorowań na Covid-19 jest najwyższa. O skali zjawiska świadczy fakt, że w poniedziałek rano, kiedy Ministerstwo Zdrowia informowało o nowych 210 potwierdzonych zachorowaniach, aż 142 dotyczyły województwa śląskiego. Tymczasem, jak tłumaczył w weekend minister Szumowski, gdyby Śląsk odłączyć od statystyk ogólnopolskich, moglibyśmy mówić o tendencji spadkowej.

W województwie śląskim od początku pandemii zachorowało ponad 3700 osób. Po fali zachorowań wśród górników, część kopalni zdecydowała się na wstrzymanie prac. Od minionego tygodnia na szeroką skalę objęto górników testami przesiewowymi. Ich efekty obserwujemy w statystykach: stale rośnie nie tylko liczba zakażonych, ale i objętych kwarantanną.

W całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 16 tysięcy. Ponad 800 osób zmarło.

dbpCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (11 maja) wydaniu m.in.

Inwestor nie wyląduje w Gryźlinach Nie będzie inwestycji na lądowisku w podolsztyńskich Gryźlinach. Miała tu powstać fabryka elementów budowlanych z litego drewna. Jednak austriacki inwestor wycofał się i rozmowy zostały przerwane. Poszło o cenę działki i rosnący opór społeczny.

Witaj szkoło, żegnaj szkoło
W połowie maja mamy poznać decyzję w sprawie dalszej organizacji pracy szkół. Na razie zajęcia są wstrzymane do 24 maja. Ale można już przewidzieć, co zmieni się w ich pracy. Wielu uczniów i nauczycieli chce wrócić. Tylko czy to ma sens?

Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci 9-latka
Właściciel lunaparku, w którym miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem 9-letniego chłopca, stanie przed sądem. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kulson #2919112 | 188.147.*.* 11 maj 2020 17:07

  Na wp.pl już trąbią że specjaliści z Olsztyna będą zaznaczam będą pomagać A na gazecie olsztyńskiej Jeszcze się zastanawiają hehehe już wszyscy Was przegonili

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Dawno już powinni pomagać, #2919110 | 188.147.*.* 11 maj 2020 17:01

  Dawno już powinni pomagać, dlaczego do tej pory tego nie robili przecież to państwowa firma! Co tu się chwalić

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Aaa #2919107 | 5.173.*.* 11 maj 2020 16:57

  Taaa wszystkich tam wyślijcie. Niech się tam po zarażają i wrócą tu zarażać mieszkańców. Ja pier... ja mam wrażenie ze w tym rządzie, służbach itp to jakieś debile pracują. 10 letni chłopiec ma więcej rozumu jak ta banda cwiercinteligentow.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)