Co dalej z przychodniami w olsztyńskich szpitalach? Kiedy i gdzie zabiegi?

2020-05-11 10:54:25(ost. akt: 2020-05-11 16:02:12)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Czy pacjenci mają kontakt z lekarzami i dostęp do badań? Czy są prowadzone zabiegi? Sprawdziliśmy.
W szpitalu miejskim w Olsztynie funkcjonuje laboratorium. Można też się zapisać na usg i rtg po wcześniejszym zarejestrowaniu się. Przyjmowanie pacjentów w środę (6 maja) wznowiła Pracownia Fizjoterapii Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Wizyty w przychodni i u lekarzy specjalistów odbywają się w formie porady telefonicznej.

- Oczywiście, jeśli jest taka potrzeba i pacjent potrzebuje kontaktu z lekarzem, wówczas przychodzi do nas w ustalonym terminie, musi przyjść punktualnie na wyznaczoną godzinę i przestrzegać najważniejszych zasad związanych z bezpieczeństwem - poinformowała Daria Rodziewicz, rzecznik Szpitala Miejskiego w Olsztynie i dodaje: - Na chwilę obecną czekamy na wytyczne Ministerstwa Zdrowia i NFZ. Trudno nawet określić nam przybliżony termin przyjmowania pacjentów jak było przed pandemią. Czekamy na rozwój sytuacji.

Jest jeszcze jedna dobra informacja. Szpital miejski wznawia przyjmowanie pacjentów na zabiegi planowane. Będą oni informowani telefonicznie o ich terminie.
- Przed przyjęciem do szpitala z pacjentem jest przeprowadzany wywiad epidemiologiczny, chorzy są przyjmowani pojedynczo, oczekują na przyjęcie do szpitala na zewnątrz. Gdy istnieje jakiekolwiek podejrzenie, że pacjent może być zarażony koronawirusem, będzie miał przeprowadzony test. Prosimy jednak o niezgłaszanie się pacjentów, którzy mają gorączkę, katar lub kaszlą. Wyznaczymy im kolejny termin przyjęć - dodaje Daria Rodziewicz.

W szpitalu wojewódzkim funkcjonują przychodnia i poradnie specjalistyczne. Ta sama sytuacja jest w szpitalu uniwersyteckim. Za każdym razem obowiązuje rejestracja telefoniczna. W wielu przypadkach teleporada nie wystarcza i należy spotkać się ze specjalistą.

Od dnia 6 maja przywrócone zostaje częściowo udzielanie świadczeń z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie (na terenie pawilonu rehabilitacyjnego).

Pracownicy Działu Rehabilitacji będą w najbliższych dniach kontaktować się telefonicznie z opiekunami pacjentów zapisanych w kolejkę. W trakcie rozmowy zostanie zebrany wywiad, na podstawie którego pacjent będzie ostatecznie zakwalifikowany do kontynuacji bądź rozpoczęcia rehabilitacji. Wtedy też zostanie wyznaczony termin wizyty.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą pacjenci, którzy przerwali trwającą rehabilitację w marcu br. W następnej kolejności przyjmowani będą ci, którzy nie rozpoczęli zajęć, a są wpisani do harmonogramu.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (11 maja) wydaniu m.in.

Inwestor nie wyląduje w Gryźlinach Nie będzie inwestycji na lądowisku w podolsztyńskich Gryźlinach. Miała tu powstać fabryka elementów budowlanych z litego drewna. Jednak austriacki inwestor wycofał się i rozmowy zostały przerwane. Poszło o cenę działki i rosnący opór społeczny.

Witaj szkoło, żegnaj szkoło
W połowie maja mamy poznać decyzję w sprawie dalszej organizacji pracy szkół. Na razie zajęcia są wstrzymane do 24 maja. Ale można już przewidzieć, co zmieni się w ich pracy. Wielu uczniów i nauczycieli chce wrócić. Tylko czy to ma sens?

Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci 9-latka
Właściciel lunaparku, w którym miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem 9-letniego chłopca, stanie przed sądem. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaa #2919260 | 83.5.*.* 12 maj 2020 06:31

  Pic nacwode to wszysyko. Zadaja kiljabpytan, wypelnia ankiete niefojladnie, na zaniegavh mierza tylko raz temp, masz miec madke i rekawiczki. Reszta to utopia, oflehlosc, pacjent mija pacjentow, korytarze wadkie wiec mie ma gdzie przejsc. Nie pisze o miejskim, o inne przychodni fizjo.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Pacjent #2919255 | 188.146.*.* 12 maj 2020 05:46

  To jest jakaś kpina dzwonię cały czas i nikt nie odbiera mają gdzieś telefony

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Aa #2919153 | 5.173.*.* 11 maj 2020 19:17

  Miałam zabieg planowy. Zostałam przyjęta na oddział i czekam. Godzina, dwie, trzy. Okazało się ze na cały szpital jest dwóch anestezjologów. Mój zabieg się w końcu odbył zamiast w znieczuleniu ogólnym to w znieczuleniu miejscowym. Wrogowi nie życzę. A i nerwów co nie miarą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. Adam #2919043 | 81.190.*.* 11 maj 2020 13:27

  Chwalicie się zakupem dla szpitala miejskiego drogiego sprzętu do analiz, którego nikt nie będzie używał zaś nikt z redaktorów się nie zajmie problemem kuriozalnym a mianowicie szpital ten od początku pandemii zamknął się dla pacjentów. Szpital Miejski, który zamykając przychodnie i nie przyjmując pacjentów z miasta przeczy misji ratowania ludzi. To jest wstyd i hańba i nie pomoże pompowanie przez kolegów pana prezydenta kasy na drogi sprzęt. Lepiej było wspomóc załogi innych szpitali, które się nie boją kontynuować swojej misji i leczyć ludzi odesłanych z tego szpitala i zostawionych sobie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz