Plebiscyt Super Sołtys 2020 zakończony

2020-05-08 12:00:00(ost. akt: 2020-05-09 09:09:40)

Autor zdjęcia: archiwum

Dba o wieś, rozwiązuje codzienne problemy i jest łącznikiem między jej mieszkańcami a władzami gminy. Dziś sołtys to nie tylko urzędnik, ale też lider wsi. Zakończyła się kolejna edycja naszej akcji. Znamy Super Sołtysa 2020 roku.
Dobry sołtys, to skarb. Wiedzą o tym mieszkańcy wsi i sołectw. I nową drogę wybuduje, i świetlicę zmodernizuje. Jak trzeba, to sam zakasze rękawy i da dobry przykład.

Sołtys to urząd z tradycją. Jego początki sięgają XII wieku. Dziś już sołtys nie jest sędzią, jak to było w średniowieczu, ale jego rola jest bardzo ważna. Od 1990 roku sołtys jest reprezentantem społeczności wiejskiej i działa na podstawie uprawnień nadanych mu przed radę gminy. To sołtysi są liderami lokalnych społeczności i odpowiadają za wykorzystanie funduszu sołeckiego. Liczą się ze zdaniem mieszkańców, podpowiadają rozwiązania i walczą o lepszą przyszłość. Są urodzonymi społecznikami.

Co roku chcemy docenić najlepszych sołtysów w naszym regionie. Dlatego zorganizowaliśmy akcję SuperSołtys 2020. Miała być gala na Zamku w Olsztynie, uroczyste wręczenie statuetek i podziękowanie za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Koronawirus pokrzyżował plany i uroczystą galę trzeba przenieść na inny, nieznany jeszcze termin. Dziś kalendarz wydarzeń to wielka niewiadoma, ale wyniki Plebiscytu Super Sołtys 2020 są jak najbardziej prawdziwe. Głosowanie smsowe zakończyło się zgodnie z planem i z przyjemnością przedstawiamy dziesiątkę Super Sołtysów Powiatu Iławskiego, którzy otrzymali najwięcej głosów w Plebiscycie „Głosu Lubawskiego” i „Gazety Iławskiej” .

W pierwszej dziesiątce Super Sołtysów powiatu iławskiego, znalazło się aż 5 osób z terenu gminy Lubawa! To fantastyczna informacja i moment, aby pogratulować wszystkim Sołtysom, z każdego sołectwa. Czwarte miejsce zdobyła Judyta Wierzbicka, stojąca na czele sołectwa Rakowice w gm. Lubawa. Funkcję Sołtysa objęła w 2019 roku zatem jest to jej pierwsza kadencja.

Pani Judyta Wierzbicka to urocza i zawsze uśmiechnięta mama wspaniałych chłopców, 6 letniego Wojtka i 2 letniego Marcela. Obecnie przebywa na urlopie wychowawczym i czerpie przyjemność z czasu jaki może spędzać z synami. Ładuje akumulatory i czeka, aż wreszcie wszystko wróci do normy.

- Uwielbiam pracę z ludźmi, a jako Sołtys pod tym względem mam szerokie pole do popisu. Niesamowitą satysfakcję sprawia mi pomaganie innym - mówi pani Judyta - Udało mi się aktywnie włączyć w pomoc dla Julki ,z czego się ogromnie cieszę. Teraz pomagam (choć ze względu na pandemię tylko online) zbierać pieniądze na budowę szpitala na Madagaskarze. Takie akcje dodają energii i uczą doceniać to co mamy - dodaje sołtyska Rakowic.

Judyta Wierzbicka, wraz z Radą Sołecką to powiew świeżości, energii i aktywności.
- Moja Rada Sołecka to 5 wspaniałych, młodych osób, świeże spojrzenie i fajne pomysły co bardzo doceniam. To mnie niesamowicie motywuje do działania. Przez miniony rok w naszym sołectwie udało nam się zorganizować kilka imprez integracyjnych, spotkanie ze specjalistami połączone z pobraniem cytologii, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, remonty te większe i mniejsze m. in. odnowienie podłogi w świetlicy wiejskiej - opowiada pan Judyta i dodaje - W dobie pandemii najbardziej mieszkańcom i sobie życzę zdrowia no i oczywiście owocnej współpracy bo wtedy wszystko staje się łatwiejsze. Dziękuje wszystkim, którzy oddali na mnie głos w plebiscycie, ponieważ widzę że moja praca i zaangażowanie zostają docenione.

Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wspólną zabawę i czekamy z niecierpliwością na spotkania w sołectwach, w czasie wolnym od koronawirusa.


PIERWSZA DZIESIĄTKA PLEBISCYTU SUPER SOŁTYS 2020 POWIATU IŁAWSKIEGO
Andrzej Szarszewski sołectwo Januszewo w gminie Susz
Beata Nowakowska sołectwo Ząbrowo w gminie Iława
Barbara Sikroska sołectwo Ulnowo w gminie Susz
Judyta Wierzbicka sołectwo Rakowice w gminie Lubawa
Gabriela Lichaczewska sołectwo Bałoszyce w gminie Susz
Ewa Budzińska sołectwo Tuszewo w gminie Lubawa
Piotr Kuczyński sołectwo Omule w gminie Lubawa
Elżbieta Treder sołectwo Byszwałd w gminie Lubawa
Adam Piasecki sołectwo Starzykowo w gminie Iława
Tomasz Golder sołectwo Czerlin w gminie Lubawa

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (09-10 maja) wydaniu m.in.

Trudniej jest się lubić, niż kochać
Dla wielu małżeństw okres izolacji związanej z epidemią to często czas nieporozumień i konfliktów. Czy efektem tych sytuacji będzie wzrost liczby rozwodów? Czy może warto zajrzeć w głąb siebie i sprawdzić, czy problem nie tkwi jednak w nas samych?

Nagrali hymn pandemii
Muzycy z Warmii i Mazur dołączyli do spektakularnego projektu Adama Sztaby. Dzięki połączonym siłom ponad 700 osób wybrzmiał utwór „Co mi Panie dasz”. I okazało się, że właśnie tekst tego utworu wyśpiewany przez polskie gwiazdy, był dla wielu tymi słowami, które „ukołysały duszę”, a kto wie, może i przyszłość? Przynajmniej tę najbliższą...

Dlaczego lubimy złe wiadomości?
W Japonii zakwitły drzewa wiśniowe. Pewien filantrop otworzył kolejną fundację dobroczynną. W Olsztynie otwarto nową szkołę… Kogo to interesuje? Śpieszę z odpowiedzą — nikogo. Co innego, gdy gdzieś wybucha pożar, dochodzi do wypadku drogowego czy jest jakiś skandal.

Bez angielskiego zwiedził 45 krajów
Na co dzień zajmuje się innowacjami w rolnictwie, a wolnych chwilach jeździ w nieznane. Miłość do podróży zaszczepiła w nim babcia. Sebastian Waśkowicz przed wyjazdem nastawia się, że będzie "ciężko", bowiem woli pozytywne zaskoczenie od rozczarowań.
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jadzia #2918189 | 178.213.*.* 9 maj 2020 10:39

  Śmiech na sali. Wielka pani sołtys.Co zrobiła w tym krótkim czasie- skłóciła wieś. Dla mnie prawdziwym sołtysem wsi jest nadal Pani Teresa Deka,która sprawowała swoją funkcję około 30 lat i to co we wsi jest, to jej zasługa.Uśmiech i parcie na szkło to nie wszystko.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Zbyszek #2918162 | 94.254.*.* 9 maj 2020 09:16

   Barbara Sikorska chyba

   odpowiedz na ten komentarz