Stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do rowu

2020-05-08 13:26:28 (ost. akt: 2020-05-08 14:50:46)

Autor zdjęcia: Policja

23-latek bez wymaganych uprawnień wczoraj ruszył w trasę, stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu.
Do zdarzenia doszło w czwartek (07.05) około godz. 17:30 w Kajkowie. Kierujący motocyklem 23- latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu wywracając się.

Na szczęście młody mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Okazało się jednak, że nie posiada on uprawnień do kierowania i to nie pierwszy raz, kiedy popełnia wykroczenie.

Z uwagi na wcześniejsze liczne wykroczenia kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień policjanci sporządzili wniosek do sądu o zastosowanie wobec 23- latka zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. O dalszym losie młodego kierowcy zadecyduje sąd.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (8 maja) wydaniu m.in.

Plakat promujący zbiórkę na potrzeby powstańcówEgzamin z dobroci i motywacji
Po raz kolejny dr Szymon Żyliński poprosił swoich studentów, żeby swoją wiedzę o nowych mediach wykorzystali w praktyce. Ci natychmiast przystąpili do działania, które może zmienić nie tylko średnią ich ocen, ale i czyjeś życie. Pomóc możemy wszyscy.

Zabrzmiał tylko jeden salut
Koniec wojny w maju 1945 roku miał zupełnie inny wymiar w Berlinie, Moskwie, Warszawie, Olsztynie. Tu ludzie, choć czuli ulgę, czuli też strach i niepokój. O końcu wojny w maju 1945 roku i pierwszych powojennych miesiącach mówi historyk Tadeusz Baryła z Instytutu Północnego w Olsztynie.

Marta JaworskaMarta, wracaj do biegu życia!
Marta Jaworska od lat angażuje się w akcje charytatywne i wolontariat. Wszyscy znają ją jako dziewczynę o wielkim sercu. Tym razem to ona potrzebowała pomocy i znalazła ją między innymi wśród przyjaciół z Elbląga.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. znowu policjant #2918075 | 79.163.*.* 8 maj 2020 21:01

    Jak donosi dolnośląska policja, komendant powiatowy policji w Oławie został odwołany ze stanowiska. Powodem miało być prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Wcześnie sam gratulował podwładnym zdecydowanej walki z pijanymi kierowcami. Komendant Paweł U. został odwołany ze stanowiska komendanta powiatowego oławskiej policji. Powodem było wydarzenie, które miało miejsce w czasie tegorocznej majówki. Mundurowy uderzył w nocy w przyrożne słupki podczas jazdy. Nikomu nic się nie stało, jednak w czasie interwencji policji okazało się, że Paweł U. wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu. Jak podaje "Fakt", Paweł U. wcześniej aktywnie wspierał policjantów, którzy angażowali się w walkę z pijanymi kierowcami. W grudniu 2018 oficjalnie gratulował jednemu z podwładnych, który po służbie skontrolował samochód, który wydawał się być prowadzony przez nietrzeźwego. Rok później podziękowania złożył kolejnemu policjantowi, który dokonał podobnego czynu, podkreślając, że "jego zdecydowana postawa jest godna naśladowania". Pijany policjant. Komendant odwołany Teraz sam padł ofiarą "zdecydowanej postawy". Szczegóły, takie jak to, ile promili miał w chwili złapania, ani czy to pierwsza taka sytuacja, nie zostały podane. Jak mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz, rzecznik dolnośląskiej policji, przełożony mundurowych z Oławy został nie tylko odwołany ze stanowiska. W jego sprawie ma się teraz toczyć postępowanie administracyjne, w celu wydalenia go ze służby. Obecnie zajmuje się nim oławska prokuratura rejonowa.Wypadki z udziałem nietrzeźwych funkcjonariuszy policji nie należą niestety do rzadkości. Tydzień temu media donosiły o kolizji, którą spowodował pijany policjant z Tarnowskich Gór oraz niebezpiecznej sytuacji drogowej stworzonej przez jego kolegę z Tarnobrzega. Z kolei w połowie zeszłego miesiąca usłyszeć można było o nietrzeźwym kierowcy zatrzymanym przez... równie nietrzeźwych policjantów. Rzadko jednak słyszy się, by taki sytuacje miały miejsce z udziałem wysoko postawionych oficerów policji.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD