Puszcza dzieciom na lekcjach... jazz

2020-05-10 13:11:11(ost. akt: 2020-05-08 13:16:16)
Mariola Karpowicz

Mariola Karpowicz

Autor zdjęcia: Jacek Drążkowski

W czasach, w których najbardziej popularną muzyką w naszym kraju jest disco polo Mariola Karpowicz, nauczycielka z Lidzbarka Warmińskiego puszcza dzieciom na lekcjach plastyki... jazz. — Wbrew pozorom uczniowie lubią ten gatunek muzyczny. Działa im na wyobraźnię — mówi.
Na Warmię przyjechała z Gdańska. Kochała swoje miasto, ale to tutaj znalazła inną miłość — do przyszłego męża.
— Nie było mi łatwo. Naprawdę kocham Trójmiasto, zwłaszcza stare dzielnice. Niedaleko Długiego Targu, na ulicy Piwnej, mieszkała moja babcia, a druga na Biskupiej Górce — zwierza się Mariola Karpowicz. — Poza tym tam została moja rodzina i przyjaciele.

Szybko jednak gdańszczanka pokochała Lidzbark Warmiński, gdzie spotkała życzliwych ludzi, którzy stali się jej nowymi przyjaciółmi. I mieszka tu już kilkadziesiąt lat.

Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.


W weekendowym (09-10 maja) wydaniu m.in.

Trudniej jest się lubić, niż kochać
Dla wielu małżeństw okres izolacji związanej z epidemią to często czas nieporozumień i konfliktów. Czy efektem tych sytuacji będzie wzrost liczby rozwodów? Czy może warto zajrzeć w głąb siebie i sprawdzić, czy problem nie tkwi jednak w nas samych?

Nagrali hymn pandemii
Muzycy z Warmii i Mazur dołączyli do spektakularnego projektu Adama Sztaby. Dzięki połączonym siłom ponad 700 osób wybrzmiał utwór „Co mi Panie dasz”. I okazało się, że właśnie tekst tego utworu wyśpiewany przez polskie gwiazdy, był dla wielu tymi słowami, które „ukołysały duszę”, a kto wie, może i przyszłość? Przynajmniej tę najbliższą...

Dlaczego lubimy złe wiadomości?
W Japonii zakwitły drzewa wiśniowe. Pewien filantrop otworzył kolejną fundację dobroczynną. W Olsztynie otwarto nową szkołę… Kogo to interesuje? Śpieszę z odpowiedzą — nikogo. Co innego, gdy gdzieś wybucha pożar, dochodzi do wypadku drogowego czy jest jakiś skandal.

Bez angielskiego zwiedził 45 krajów
Na co dzień zajmuje się innowacjami w rolnictwie, a wolnych chwilach jeździ w nieznane. Miłość do podróży zaszczepiła w nim babcia. Sebastian Waśkowicz przed wyjazdem nastawia się, że będzie "ciężko", bowiem woli pozytywne zaskoczenie od rozczarowań.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pixi #2919027 | 5.173.*.* 11 maj 2020 12:48

  Tylko nie jazz, uciekam z takiej lekcji!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego inni muszą katować uczniów swoimi odskoczniami od normy. Tak być nie powinno.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Adela #2918984 | 94.254.*.* 11 maj 2020 11:06

  W Polsce we wszystkich płaszczyznach funkcjonowania społeczeństwa stosowane są standardy białoruskie. Tak będzie z wyborami DUDY. Łukaszenka 24 lata tak rządzi a w Rosji PUTIN jak Brezniew. Dobrze , że u nas po Kaczyńskim zostanie jego KOT.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Irytuje mnie coś takiego. #2918981 | 94.254.*.* 11 maj 2020 11:05

  Na całym świecie są podobne sytuacje. Mieszkam w Anglii i były podobne przypadki. Oczywiste, że dane nje są w 100% pewne

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Kol. #2918760 | 5.173.*.* 10 maj 2020 19:43

  I takim płacą podczas pandemii, puszcza jazz. Porażka edukacyjna. Jest się czym chwalić, jak ja nie cierpię tych uczycielek z prowincji.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 5. . #2918738 | 5.173.*.* 10 maj 2020 18:13

  Świetny artykuł, prawdziwy pedagog z powołania! Cieszmy się i szanujmy, że tacy ludzie są wśród nas. Pedagodzy -Tytani, jak Siłaczka owocami ich pracy będą otwarte umysły bez kompleksów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (7)