251 osób na kwarantannie w powiecie, a ile w Olsztynie? Sprawdź najnowsze dane epidemiologiczne

2020-05-07 13:00:38(ost. akt: 2020-05-07 14:55:53)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Starostwo Powiatowe w Olsztynie poinformowało dzisiaj (7 maja), że w powiecie olsztyńskim 251 osób przebywa na kwarantannie domowej. Jak sytuacja wygląda w Olsztynie?
— Według danych które otrzymaliśmy z Komendy Miejskiej Policji, w Olsztynie jest 118 osób, przebywających na kwarantannie domowej (+83 osoby logujące się z aplikacji). Do tego 7 osób jest w miejscu, które my przygotowaliśmy do kwarantanny — informuje Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna.

Osoby objęte kwarantanną domową w powiecie:
— gm. Barczewo: 29, m. Barczewo: 13;
— gm. Biskupiec: 15, m. Biskupiec: 22
— gm. Dobre Miasto: 11, m. Dobre Miasto: 15;
— gm. Dywity: 15
— gm. Gietrzwałd: 5;
— gm. Jeziorany: 10, m. Jeziorany: 10;
— gm. Jonkowo: 13;
— gm. Kolno: 4;
— gm. Olsztynek: 13, m. Olsztynek: 18;
— gm. Purda: 21;
— gm. Stawiguda: 27;
— gm. Świątki: 10.

Osoby z powiatu olsztyńskiego zakażone koronawirusem: 7 (w tym osoby, które wyzdrowiały: 5).

Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych. Zostając w domu minimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (7 maja) wydaniu m.in.


Aneta Lis z dziećmi Alwaro znalazł nowy dom
Alwaro to trzeci zwierzak, który został w środę adoptowany w schronisku w Olsztynie. Za kilka dni do schroniska w Tomarynach będą mogli zgłaszać się do pomocy wolontariusze. Trwa odmrażanie pracy schronisk dla zwierząt w regionie.

Polacy wolą swoje własne cztery kąty niż wynajem Będą dopłaty dla najemców. I nie tylko
Najemcy, którzy w związku z epidemią znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, mogą liczyć na finansowe wsparcie od rządu. Wicepremier Jadwiga Emilewicz potwierdziła wcześniejsze doniesienia w tej sprawie.

zdjęcie ilustracyjneAnna jest już kłębkiem nerwów
...wydawało się trafionym pomysłem, mającym uchronić dzieci przed gromadzeniem się zaległości. Zdaniem naszych rozmówczyń to istny horror. I zarówno dla nich, jak i dla ich dzieci. Z jakimi problemami mierzą się dziś rodzice?