Ustawa w sprawie głosowania korespondencyjnego przegłosowana

2020-05-07 09:46:22 (ost. akt: 2020-05-07 10:08:07)

Autor zdjęcia: Kancelaria Sejmu/ Łukasz Błasikiewicz

Podczas czwartkowych obrad Sejm odrzucił weto Senatu, a to oznacza, że ustawa o głosowaniu korespondencyjnym została przyjęta.
Stosunkiem głosów 236 do 213, przy 11 głosach wstrzymujących Sejm odrzucił uchwałę Senatu w sprawie ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. Teraz ustawa trafi do prezydenta.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (7 maja) wydaniu m.in.


Aneta Lis z dziećmi Alwaro znalazł nowy dom
Alwaro to trzeci zwierzak, który został w środę adoptowany w schronisku w Olsztynie. Za kilka dni do schroniska w Tomarynach będą mogli zgłaszać się do pomocy wolontariusze. Trwa odmrażanie pracy schronisk dla zwierząt w regionie.

Polacy wolą swoje własne cztery kąty niż wynajem Będą dopłaty dla najemców. I nie tylko
Najemcy, którzy w związku z epidemią znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, mogą liczyć na finansowe wsparcie od rządu. Wicepremier Jadwiga Emilewicz potwierdziła wcześniejsze doniesienia w tej sprawie.

zdjęcie ilustracyjneAnna jest już kłębkiem nerwów
...wydawało się trafionym pomysłem, mającym uchronić dzieci przed gromadzeniem się zaległości. Zdaniem naszych rozmówczyń to istny horror. I zarówno dla nich, jak i dla ich dzieci. Z jakimi problemami mierzą się dziś rodzice?


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nmrn #2918105 | 94.254.*.* 8 maj 2020 23:21

  W Polsce od pięciu lat dzieją się niepokojące rzeczy. Upolitycznienie wym. sprawiedliwości, służb, instytucji, urzędów wojewódzkich, okaleczanie pięknych polskich lasów. Jednak teraz dzieje się katastrofa. PiS w ogóle nie liczy się z ustrojem państwa. Decyzja dwóch polityków, w tym zwykłego prezesa partii, o wyborach korespondencyjnych to coś niewyobrażalnego. Najgorsze, że PiS zdążył już stać się sektą, niebezpieczną, betonową partią, która może, podobnie jak Orban na Węgrzech, rządzić jeszcze z 10 lat...Okropne, że zdążyli dzięki zawładnięciu mediami publicznymi, na które dali 2 miliardy, zamiast na potrzebującą od lat onkologię, wyprać umysły wielu Polakom. Polakom, których obojętność i brak dostrzegania dobra ogółu tylko własny czubek nosa jest niepokojące. Widać to zwłaszcza w małych miastach i na wsiach, gdzie mieszkańcy mają gdzieś by np. coś naprawić lub odrestaurować zabytek dla całej społecznosci, bo zostali znieczulenie przez sektę Jarosława. Nie mówiąc o wszechobecnym teraz bezguściu i brzydocie w tych miasteczkach i wsiach w Polsce. Zwłaszcza na Mazowszu i w Warmińsko-Mazurskim, które na marginesie traci swój dawny unikatowy charakter przez ludzką obojętność., którą nasilił PiS. A wódka w sklepach idzie jak świeże bułki, bo 500 plus leci z naszych podatków. Polska w ruinie i to dosłownej oraz w paskudnym chaosie pogrążyła się najbardziej właśnie za PiS. Kłamali, że Polska w ruinie by wygrać wybory. Teraz jaką mamy przerażającą ruinę.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. czytelnik #2917362 | 5.172.*.* 7 maj 2020 12:45

  A karty pewnie są wydrukowane - i zostało zapłacone no bo jak inaczej . Chociaż co za różnica czy drukują kartki, czy przekazują dla kleru "wolne środki". Jeszcze jedna nagonka na głosowanie i będą sami na siebie głosować, a wtedy kogo wystawią na kandydata ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. j. #2917349 | 83.5.*.* 7 maj 2020 12:09

  To już mamy faszyzm? Urzędy Wojewódzkie w całej Polsce wstrzymały wydawanie obywatelom paszportów!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. zbyszek #2917302 | 89.228.*.* 7 maj 2020 11:04

  Już wczoraj w moim miasteczku widziałem ciężarówkę poczty polskiej a jak żyje 70 lat to nigdy takiego tonażu na pace poczty nie widziałem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jagoda #2917285 | 188.146.*.* 7 maj 2020 10:41

   hehehe ... znowu ta banda w zerowym punkcie, w tym samym punkcie są, a jeszcze przegrali ten "pewny" termin 10 maja, zamęczą nas , na litość boską ...

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD