Zawracali na drodze ekspresowej i jechali pod prąd

2020-05-06 16:38:45 (ost. akt: 2020-05-06 17:01:46)

Autor zdjęcia: Archiwum OSP Miłomłyn

Na S7 samochód uderzył w barierki. Po wypadku droga była krótko zablokowana, potem ruch odbywał się jednym pasem. Niecierpliwi kierowcy, chcąc uniknąć stania w korku, zawracali i jechali pod prąd!
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 3 maja około godziny 18 na ekspresowej siódemce w Piławkach między Ostródą a Miłomłynem. Kobieta jadąca samochodem osobowym w kierunku Elbląga straciła panowanie nad pojazdem, który wypadł z jezdni i uderzył w barierki. Ranną zabrała do szpitala karetka Ratownictwa Medycznego. Pasażerowi, który z nią podróżował, na miejscu udzielono pierwszej pomocy, nie wymagał hospitalizacji.

Na miejscu pracowali policjanci, strażacy z PSP Ostróda i OSP Miłomłyn. W czasie udzielania pomocy rannym droga była zablokowana, potem ruch odbywał się jednym pasem ekspresówki. Ale nie wszystkim kierowcom chciało się czekać. Co zrobili? Masowo zawracali i jechali drogą ekspresową pod prąd, narażając nie tylko swoje zdrowie i życie, ale też tych kierowców, którzy niczego nieświadomi, dojeżdżali do miejsca wypadku. Jeden z nich nagrał film i umieścił go na kanale YouTube. Jadąc w kierunku Gdańska mijał dziesiątki samochodów jadących pod prąd! Trudno uwierzyć w to, co tam się działo.

Przypominamy więc kierowcom, że nie ma możliwości „ewakuowania” się z korka na drodze ekspresowej pod prąd. Ci, którzy w ten sposób postanowili zjechać do najbliższego zjazdu z S7, nie tylko narażali innych użytkowników dróg, powinni też zapłacić mandat.

Artykuł 23 prawa o ruchu drogowym mówi o tym, że zabrania się cofania pojazdem na autostradzie lub drodze ekspresowej. Na drogach, gdzie parametry prędkości są podwyższone, jest całkowity zakaz cofania. Takie zachowanie jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości 300 zł i pięć punktów karnych.
Jest to również stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a więc zachowanie, które może być zagrożone grzywną nawet do 5 tys. zł i fakultatywnym zakazem jazdy od 6 miesięcy do 3 lat.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (6 maja) wydaniu m.in.


Pandemia zabiera Polakom pracę
Czy wzrośnie zasiłek dla bezrobotnych? Prawdopodobnie tak, zgodnie z tym, co mówił w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Zasiłek miałby wzrosnąć o ponad połowę, do 1300 zł brutto. Być może pojawi się też dodatek solidarnościowy.

Michał Piotr Wypij (politolog) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 20
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Porozumienie Gowina
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynPolityczne szachy mają granice
Czy posłowie Porozumienia poprą ustawę o korespondencyjnym wyborze prezydenta? Jakie mogą być skutki takiej decyzji: rozpad koalicji, dymisje w rządzie? O tym rozmawiamy z Michałem Wypijem, olsztyńskim posłem Porozumienia.

Działkowcy zapłacą więcej za wodę
To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który uznał, że działkowcy, to nie... rolnicy. Wyższe opłaty za wodę to pokłosie suszy, która zmusza do oszczędzania wody na wszelkie możliwe sposoby.Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. spokojny #2917562 | 37.47.*.* 7 maj 2020 19:30

  Normalnie nie wierzę. Jednak w tym kraju debili jest mnóstwo. Kto takim debilom dał PJ? Za takie zachowanie na drodze wszyscy ci bezmózgowcy powinni stracić Prawo Jazdy i zapłacić wysoką grzywnę. Każdy z debili stwarzał zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. spokojny #2917561 | 37.47.*.* 7 maj 2020 19:30

  Normalnie nie wierzę. Jednak w tym kraju debili jest mnóstwo. Kto takim debilom dał PJ? Za takie zachowanie na drodze wszyscy ci bezmózgowcy powinni stracić Prawo Jazdy i zapłacić wysoką grzywnę. Każdy z debili stwarzał zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. kierowca 2 #2917513 | 89.228.*.* 7 maj 2020 17:46

  ja za przekroczenie nie narażając nikogo trzy miesiące pieszo 500zł ciekawe co nasza policja zrobi z tym filmem

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. 666 #2917028 | 83.6.*.* 6 maj 2020 21:27

  Za przekroczenie 50 w terenie zabudowanym prawko na trzy miesiące za stworzenie niebezpieczeństwa, chyba wystarczający powód jest na załączonym obrazku, chyba chyba, że policja łapała tych bez maseczek

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kierowca #2916907 | 5.173.*.* 6 maj 2020 17:18

   Nie wierzę w to co widzę na tym filmie. Jakim bezmózgiem trzeba być żeby jechać na drodze ekspresowej czy autostradzie pod prąd? Choćby trzeba było stać 4 godziny to się stoi!!! W Niemczech taka patologia jest eliminowana z ruchu drogowego natychmiast plus kara finansową. U nas każdy robi co chce, w dupie mając zdrowie i życie innych uczestników ruchu. To jest skandal że policja na to pozwoliła!!!!!! Brak słów na patokierowców. Tacy "kierowcy" powinni mieć zabrane dożywotnio prawo jazdy. Stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym, w tym przypadku na dużą skalę jest karygodne!!!! Wszystkich do pierdla za usiłowanie zabójstwa!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

   Unia Europejska

   VISA MASTER CARD