Podopieczni Schroniska dla Bezdomnych w Olsztynie szyją maseczki dla potrzebujących. Mundurowi pomagają w dystrybucji [ZDJĘCIA]

2020-05-06 16:17:56(ost. akt: 2020-05-06 16:27:45)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Podopieczni olsztyńskiego Schroniska dla Bezdomnych wyszli z inicjatywą szycia maseczek ochronnych dla osób potrzebujących i mieszkających w tzw. koczowiskach. W ich dystrybucji pomogli policjanci dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.
Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje od 16 kwietnia 2020 roku. Społeczeństwo jednoczy siły w walce z niewidzialnym wrogiem i robi wszystko, aby każdy mieszkaniec naszego kraju był bezpieczny. W tym celu podopieczni olsztyńskiego Schroniska dla Bezdomnych szyją maseczki, które już trafiły do tych, którzy nie są w stanie samodzielnie się w nie zaopatrzyć.

Z pomocą w dystrybucji i dotarciu do każdego ruszyli olsztyńscy policjanci z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Mundurowi dotarli do osób mieszkających w tzw. koczowiskach i wręczyli im maseczki uszyte przez osoby, które również znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, ale mimo wszystko są w stanie pomoc tym, którzy jeszcze bardziej od nich samych potrzebują pomocy.

— Podczas spotkań z osobami dotkniętymi problemem bezdomności, mundurowi informowali o miejscach w których mogą oni otrzymać pomoc a także wręczali im maseczki instruując przy tym jak należy prawidłowo z nich korzystać — informuje Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (6 maja) wydaniu m.in.


Pandemia zabiera Polakom pracę
Czy wzrośnie zasiłek dla bezrobotnych? Prawdopodobnie tak, zgodnie z tym, co mówił w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Zasiłek miałby wzrosnąć o ponad połowę, do 1300 zł brutto. Być może pojawi się też dodatek solidarnościowy.

Michał Piotr Wypij (politolog) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 20
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Porozumienie Gowina
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynPolityczne szachy mają granice
Czy posłowie Porozumienia poprą ustawę o korespondencyjnym wyborze prezydenta? Jakie mogą być skutki takiej decyzji: rozpad koalicji, dymisje w rządzie? O tym rozmawiamy z Michałem Wypijem, olsztyńskim posłem Porozumienia.

Działkowcy zapłacą więcej za wodę
To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który uznał, że działkowcy, to nie... rolnicy. Wyższe opłaty za wodę to pokłosie suszy, która zmusza do oszczędzania wody na wszelkie możliwe sposoby.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. GORWIN #2917203 | 79.188.*.* 7 maj 2020 09:01

  Weź na kolana psa,, do serca przytul żula... - ale po pandemii.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. jan #2916963 | 94.254.*.* 6 maj 2020 19:21

  ja tez buduje szopke w parku. i mnie nie wywala

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. miasto powinno #2916884 | 89.228.*.* 6 maj 2020 16:43

   im znalesc zajecie, praca, maja na to fundusze i ludzi-tylko nieudacznikow roszczeniowych

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)