Quantcast

środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Zatrudnij Słońce na pełen etat

2020-05-06 14:52:27 (ost. akt: 2020-05-07 09:27:27)

Historię pierwszych paneli fotowoltaicznych datuje się na rok 1941, jednak do powstania pierwszej instalacji PV i podłączenia jej do komercyjnej sieci AC musiało upłynąć jeszcze kilka dziesięcioleci. Miało to miejsce dopiero w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Wówczas też dwa kraje Japonia i Niemcy jako pierwsze dostrzegły potencjał drzemiący w słońcu i wprowadziły dotacje do instalacji fotowoltaicznych. Od tego momentu można mówić o prawdziwym boomie na panele fotowoltaiczne.

Obecnie w dobie szybkiego rozwoju techniki i z potrzeby ochrony środowiska instalacje PV święcą swe tryumfy. Liderem pod względem produkcji jak i ilości zainstalowanych paneli fotowoltaicznych są Chiny. Mimo iż Polska ma jeszcze wiele do nadrobienia w tej dziedzinie to technologia fotowoltaiczna zadomowiła się u nas na dobre. Także w województwie warmińsko-mazurskim jak i podlaskim, a w szczególności w miastach tj. Giżycko, Mrągowo, Pisz, Olsztyn, Kętrzyn, Węgorzewo, Gołdap, Olecko, Bartoszyce obserwujemy znaczący przyrost domowych elektrowni fotowoltaicznych.
Wraz z rozwojem technologii, a co za tym idzie z poprawą efektywności i wydajności modułów fotowoltaicznych instalacje PV zaczęły się po prostu opłacać. Dodatkowo dobry klimat dla przydomowych instalacji fotowoltaicznych zawdzięczamy nowym uregulowaniom prawnym przyjaznym dla prosumentów jak i firmom działającym na polskim rynku. Magnesem jest również rządowy program „Mój prąd”.

https://m.wm.pl/2020/05/orig/4-625429.jpg

Dla kogo są panele fotowoltaiczne?
Dla wszystkich! Dla gospodarstwa domowego, małej i dużej firmy czy gospodarstwa rolnego. Przydomowe elektrownie słoneczne składają się z dwóch podstawowych urządzeń: paneli fotowoltaicznych oraz inwertera, określanego mianem serca całej instalacji. Sposób jej funkcjonowania jest stosunkowo prosty. Produkcja energii z paneli fotowoltaicznych odbywa się dzięki zjawisku fotowoltaicznemu. Polega to na tym, że najmniejsza porcja energii w postaci pojedynczego fotonu „promień słoneczny” pada na płytki krzemowe, z których zbudowany jest panel fotowoltaiczny. W ten sposób powstaje przepływ prądu elektrycznego. Dla użytkowników oznacza to tyle, że produkcja energii odbywa się w dzień a w nocy kiedy słońca zajdzie panele nie produkują energii elektrycznej i przechodzą w stan „czuwania”. W ten sposób wyprodukowaną energię, wykorzystujemy na bieżące potrzeby w domowych gospodarstwach a jedynie jej nadmiar oddajemy do Zakładu Energetycznego, gdzie jest magazynowana dla nas. Ze względu na darmową energię elektryczną, opłaca się ją wykorzystywać do ogrzewania wody i domu.

https://m.wm.pl/2020/05/orig/11-625430.jpg


Korzyści jakie przemawiają za budową przydomowej instalacji fotowoltaicznej to:
– niezależność energetyczna,
– niezależność od podwyżek cen energii,
– ekologia i brak emisji spalin CO2 do atmosfery,
– cicha praca,
– system nie wymaga konserwacji i jest praktycznie bezawaryjny.
Korzyści finansowe jakie można uzyskać przy inwestycji w panele fotowoltaiczne:
– 5000 zł dopłaty do instalacji PV z programu „Mój Prąd”,
– odliczenie od podatku dochodowego w wysokości 19%,
– odliczenie 25% poniesionych kosztów od podatku rolnego,
– ulga termoizolacyjna.

Czas zwrotu instalacji waha się od 4 do 7 lat przy czym sama instalacja PV powinna pracować co najmniej 25 lat. Jest to więc mądra i ekologiczna inwestycja w przyszłość.

Solar Technik to specjalista, którego potrzebujesz
Firma Solar Technik z zajmuje się projektowaniem i budową instalacji fotowoltaicznych od 2013 roku i realizuje zlecenia na terenie województwa warmińsko – mazurskiego i podlaskiego. Wykonuje instalacje zarówno na dachach płaskich, skośnych jak i na gruncie. Stosując nowoczesne rozwiązania technologiczne, może zrealizować nawet najbardziej wymagające instalacje, gdzie do tej pory było to nie możliwe. Solar Technik to fachowi doradcy, którzy chętnie pomogą w doborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej .
Firma wypełnia również misję społeczną, od 2020r. dzieli się wiedzą i doświadczeniem, pomagając w kształceniu nowego pokolenie specjalistów z dziedziny Odnawialnych Źródeł Energii w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku.


Solar Technik
ul. Wiejska 22A, 11-500 Giżycko
kontakt tel.: 603 649 992

Facebook Solar Technik
www.solar-technik.pl


tekst oraz zdjęcia : Solar TechnikPolub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ox #2919222 | 94.254.*.* 11 maj 2020 22:39

    Panele mają sens jeżeli samemu się je zamontuje.Jak doliczymy kilka tysięcy za montaż inwestycja zwraca się dużo dłużej.Elektryk za samo podłączenie i odbiór nie weźmie dużo.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. GuDi #2916848 | 5.173.*.* 6 maj 2020 15:42

    Piękna reklama

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz