Kortowiada 2020. Samorząd studencki UWM podjął decyzję w sprawie tegorocznych juwenaliów

2020-05-06 10:01:01(ost. akt: 2020-05-06 08:56:05)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Zapadła decyzja, na którą czekało wielu studentów i to nie tylko w Olsztynie. Kortowiady w 2020 roku nie będzie. - (...) do ostatniej chwili wierzyliśmy w to, że epidemia ustąpi i będziemy mogli wspólnie cieszyć się i świętować podczas kolejnej edycji Kortowiady - przyznają przedstawiciele samorządu studenckiego UWM.
Przypomnijmy, że jeszcze dwa tygodnie temu Maks Kurowski, rzecznik RUSS UWM w Olsztynie zapewniał: "Na razie staramy się robić wszystko tak, jakby Kortowiada się miała odbyć". Niestety, dziś już wiadomo, że w tym roku najpopularniejsze (i zdaniem wielu najpiękniejsze) juwenalia w Polsce się nie odbędą. Na 61. edycję Kortowiady poczekamy do 2021 roku.

Oznacza to, że na scenie nie zobaczymy gwiazd, które wcześniej zadeklarowały gotowość do występu na kortowskiej scenie. Wśród nich miały być m.in. Daria Zawiałow, duet Karaś/Rogucki, Agnieszka Chylińska, Mrozu, Tede, Łydka Grubasa, Wilki, BARANOVSKI, Kwiat Jabłoni, Dj Omen oraz zespół Hook.

Treść komunikatu RUSS UWM publikujemy poniżej w całości:

Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy UWM w Olsztynie oraz wszyscy Sympatycy Kortowiady – najlepszych juwenaliów w Polsce!

Otrzymujemy od Was wiele pytań dotyczących losów tegorocznej edycji Kortowiady. W odpowiedzi na nie chcielibyśmy w pierwszej kolejności zapewnić, że do ostatniej chwili wierzyliśmy w to, że epidemia ustąpi i będziemy mogli wspólnie cieszyć się i świętować podczas kolejnej edycji Kortowiady. Obserwowaliśmy sytuację w kraju i na świecie, mając nadzieję na jej poprawę. Jednak, biorąc pod uwagę bieżący stan epidemii oraz mając na względzie najwyższą wartość, jaką jest zdrowie i życie Nas wszystkich,

Z przykrością informujemy, że w tym roku Kortowiada na green campie się nie odbędzie. Podjęliśmy zgodnie decyzję o przeniesieniu jej na następny rok, zatem spotkamy się podczas 61. edycji w maju 2021 roku.

Mamy nadzieję, że przybędziecie tak samo licznie, jak w poprzednich latach! W tym roku możemy tylko powspominać...

Wiele czasu zajęło nam dopilnowanie kwestii formalnych związanych z przeniesieniem imprezy oraz opracowanie właściwych rozwiązań, także tych związanych z zakupionymi przez Was biletami.

Jednocześnie informujemy, że dla osób, które wykupiły bilety wstępu na koncerty przygotowaliśmy trzy możliwości:
- zachowanie biletów z gwarancją najniższej ceny, które ważne będą w czasie najbliższej edycji Kortowiady (bilety ulgowe automatycznie zostaną zamienione na bilety normalne, bez konieczności dopłaty);
- voucher do wykorzystania na wydarzenia organizowane przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego, na które bilety sprzedawane będą za pośrednictwem serwisu eBilet.pl;
- w przypadku rezygnacji, możliwość zwrotu pełnej kwoty zakupu biletu.
Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (6 maja) wydaniu m.in.


Pandemia zabiera Polakom pracę
Czy wzrośnie zasiłek dla bezrobotnych? Prawdopodobnie tak, zgodnie z tym, co mówił w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Zasiłek miałby wzrosnąć o ponad połowę, do 1300 zł brutto. Być może pojawi się też dodatek solidarnościowy.

Michał Piotr Wypij (politolog) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 20
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Porozumienie Gowina
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynPolityczne szachy mają granice
Czy posłowie Porozumienia poprą ustawę o korespondencyjnym wyborze prezydenta? Jakie mogą być skutki takiej decyzji: rozpad koalicji, dymisje w rządzie? O tym rozmawiamy z Michałem Wypijem, olsztyńskim posłem Porozumienia.

Działkowcy zapłacą więcej za wodę
To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który uznał, że działkowcy, to nie... rolnicy. Wyższe opłaty za wodę to pokłosie suszy, która zmusza do oszczędzania wody na wszelkie możliwe sposoby.Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marcin #2917134 | 82.177.*.* 7 maj 2020 07:53

  Nic strasznego sie nie stało...linę up w tym roku to jakaś pomyłka wiec dobrze że tego nie zobaczymy.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. skarpeta #2917111 | 83.9.*.* 7 maj 2020 07:03

  kortowiada odwołanie najwiecej straci na tym fabryka prezerwatyw i alkoholu

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. quc #2917091 | 88.156.*.* 7 maj 2020 02:17

  Niedobrze, deszcz jest bardzo potrzebny. Kortowiada, kortowiada, zawsze pada, zawsze pada...

  odpowiedz na ten komentarz

 4. e-rektor #2917077 | 185.220.*.* 6 maj 2020 23:17

  Z pewnością cieszą sie mieszkańcy połowy Olsztyna, także policjanci bo mniej roboty. Smucą się za to sprzedawcy % oraz innych "specjałów"..

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. jog #2916982 | 217.138.*.* 6 maj 2020 19:49

  Miejmy nadzieje ze przelozy sie to odpowiednio na glosowanie przez studentow - przeciwko pisiakom

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)