Działkowcy zapłacą więcej za wodę

2020-05-06 07:11:47 (ost. akt: 2020-05-06 07:21:48)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który uznał, że działkowcy, to nie... rolnicy. Wyższe opłaty za wodę to pokłosie suszy, która zmusza do oszczędzania wody na wszelkie możliwe sposoby.
Działkowcy byli zwolnieni z opłat za wodę do dnia wejścia w życie ustawy — Prawo wodne. Nie zgadzają się z nową opłatą za pobór wód podziemnych przez Rodzinny Ogród Działkowy w województwie warmińsko-mazurskim. Zgodnie z decyzją dyrektora Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, działkowcy mieli zapłacić blisko 9 tys. zł za 30 tys. m sześc. za trzeci kwartał 2019 r.


Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.
W środowym (6 maja) wydaniu także m.in.


Pandemia zabiera Polakom pracę
Czy wzrośnie zasiłek dla bezrobotnych? Prawdopodobnie tak, zgodnie z tym, co mówił w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Zasiłek miałby wzrosnąć o ponad połowę, do 1300 zł brutto. Być może pojawi się też dodatek solidarnościowy.

Michał Piotr Wypij (politolog) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 20
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Porozumienie Gowina
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynPolityczne szachy mają granice
Czy posłowie Porozumienia poprą ustawę o korespondencyjnym wyborze prezydenta? Jakie mogą być skutki takiej decyzji: rozpad koalicji, dymisje w rządzie? O tym rozmawiamy z Michałem Wypijem, olsztyńskim posłem Porozumienia.


Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maria #2917459 | 88.156.*.* 7 maj 2020 15:22

  Każdy działkowiec powinien mieć licznik na wodę to by nie lali tej wody bez sensu....A tak to leją do bólu, jeden nie podlewa wcale A drugi za 3

  odpowiedz na ten komentarz

 2. A dajcie spokój #2916891 | 88.156.*.* 6 maj 2020 16:48

  Miałem działkę na sikorksiego obok leroy merle. Zbudowałem domek posialem trawkę. Urządziłem wszystko na tip top ( w domku kuchenka poko z dwoma spaniami telewizorek itd) Jak budowali ten market weszło mi tam w nocy dwóch ukraińców (wiem bo jeden pechowieć zgubił dokumenty przy bramce jak skakał przez płot). Okno otworzyli bo był lufcik uchylony no i sięgneli do klamki. Co najciekawsze? Wypili mi wódkę i zjedli kiełbasę na gria z lodówki no i zapili sokiem. Po imprezie wszystko umyli wsadzili do zlewu i wyszli nic nie niszcząc. Dwa dni i namierzyłem jednego z nich na tej budowie, facet się od razu przyznał i popłakał obiecując że odda za wszystko. szkoda mi sie go zrobiło i oddałem mu te jego papiery i dałem sobie spokój bo jakoś mi sie go szkoda zrobiło. Miesiąc pózniej wlazł poslki menel. Narozwalał dosłownie wszystko, nawet dzieciakom kredki wysypał, elegancko sie załatwił na środku domku, powyrywał miedziane kable itd... ale chyba go spłoszyłem bo zostawił plecak a w nim dowód i jakas umowa na karte kredytową. Dorwałem go w ten sam dzień i co? Jeszcze się spruł żebym sie cieszył że i domku nie spalił. Zgłosiłem na policje bo mnie podgrzał. Niestety za mała szkodliwośc i brak dowodów że on tam był. Nawet jego rzeczy to żaden dowód. Po tej akcji sprzedałem działkę bo juz mnie to zniechęciło. Policja olała sprawę, tuptus mi sie w twarz zasmiał i tyle, I jakoś entuzjazm z działki minął

  odpowiedz na ten komentarz

 3. jasne #2916854 | 88.156.*.* 6 maj 2020 15:51

  jasne, same milionery na tych bida działkach

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tępota #2916852 | 88.156.*.* 6 maj 2020 15:49

   co za tępota tych "ekspertów-biegłych" sądowych, mamy na naszych działkach wykopaną za własne pieniądze studnię i pobieraną z niej wodą ludzie podlewają swoje działki i za to mają dodatkowo płacić???? zapłacili za doprowadzenie i płacą za prąd. Jeszcze raz tłumaczę, że ta woda trafia z powrotem do ziemi, część zaraz paruje. Nie jest to woda z żadnego paniusi jednej czy drugiej miejskiego wodociągu, bo wtedy można by było jeszcze nad czym ewentualnie dyskutować!!!!!!!!!!!!!!!

   odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkanka #2916795 | 89.228.*.* 6 maj 2020 14:03

   W uzupełnieniu do poprzedniego wpisu napiszę,że nie wszyscy działkowcy to starzy ludzie. Bywam na działkach i widze ,że działkowcami są całkiem młodzi jeszcze ludzie.Chyba że za dziadków uznajecie pięćdziesieciolatków?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (17)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD