Jacek Szubiakowski (czasowo) nadal szefem OPiOA

2020-05-05 10:28:09 (ost. akt: 2020-05-05 10:35:03)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Prezydent Olsztyna powierzył obowiązki szefa Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego dotychczasowemu dyrektorowi instytucji. Nie znamy terminu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.
OPiOA było tą jednostką, w której prezydent miasta zdecydował o przeprowadzeniu konkursu na najważniejsze stanowisko. Ze względu na pandemię koronawisrusa nie było możliwe rozstrzygnięcie postępowania, a dotychczasowa umowa Jacka Szubiakowskiego kończyła się 30 kwietnia (czwartek).

- Bardzo dziękuję za dotychczasową pracę - powiedział prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Zdecydowałem, że odbędzie się konkurs na dyrektora planetarium i obserwatorium, ale do czasu jego rozstrzygnięcia zaproponowałem pełnienie obowiązków dotychczasowemu szefowi tej instytucji.
Ten, zgodnie z przepisami, może pełnić obowiązki dyrektora na podstawie powierzenia przez rok.

Proces naboru dokumentów w konkursie już się zakończył, jednak do momentu unormowania się sytuacji epidemiologicznej nie zostanie rozstrzygnięty. Wiadomo, że zgłosił się do niego Jacek Szubiakowski, który pracuje w olsztyńskiej placówce od 1983 roku, a kieruje nią od 2003 roku.

Dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium zapowiedział, że - zgodnie z ostatnimi decyzjami rządu o złagodzeniu pod długim weekendzie obostrzeń dotyczących działalności instytucji kultury - kierowana przez niego placówka przygotowuje się do ponownego otwarcia dla zwiedzających obserwatorium przy ul. Żołnierskiej.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD